Muž nechal auto otevřené: A když se vrátil, našel nečekaného hosta

Auto s otevřenými dveřmi v pustém terénu se stalo pro zvíře jedinou šancí na záchranu.

Zdroj: goodhouse.ru

Na jaře loňského roku se obyvatel Missouri Bill Shaver, který se vrátil domů z rybolovu, rozhodl udělat krátkou zastávku a „odběhnot do lesa“. Chvíli byl pryč, a když se vrátil, zjistil, že do jeho auta vlezl pes. Schoulil se na sedačce a zavřel oči.

Naštěstí pejsek si vybral toho pravého člověka. Bill miluje zvířata, doma má tři psy, které už zachránil. Muž nečekaného hosta nevyhnal, naopak chtěl chudákovi pomoci.

Zdroj: goodhouse.ru

Pes byl značně vyčerpaný. Když jí Bill dal pár křupavých tyčinek ze vzduchové rýže, spolkl je bez žvýkání. Při pohledu na nešťastné stvoření měl muž pocit, že se ho nemůže vzdát. Poslal fotografii psa manželce a zeptal se, jestli by ho mohl vzít domů. A manžel naštěstí souhlasila.

Nový mazlíček dostal jméno River (řeka v anglickém překladu) na počest místa, kde byla nalezena. Po jídle pes usnul klidným spánkem na zadním sedadle auta. Odmítl vystoupit z auta, i když se Bill dostal domu – jen tam se zvíře cítilo bezpečně.

Zdroj: goodhouse.ru

Ale nový dům River se také líbil, protože tam čekala další domácí zvířata, která, když viděla hosta, šťastně zavrtěla ocasem. Je pravda, že předtím, než představil psy blíže, Bill měl spoustu práce: pes byl pokryt klíšťaty a ranami, trpěl dehydratací a vyčerpáním. Po koupelně a pořádne večeři se chudinka poprvé po dlouhé době dokázala uvolnit a prospala celou noc.

Druhý den Bill odvezl psa k veterináři a tam se ukázalo, že pes má mnohem více zdravotních problémů, než se na první pohled zdálo. Lékař u něj zjistil dirofylariózu srdce a nehojící se rány získané při potyčce s jinými psy.

Naštěstí správná léčba a péče udělaly svou práci. Teď je River v pořádku. Má velmi rád své nove přátele – Winstona, Ginger a Butterse. Dokonce i kočka, kterou další pes přiváděl do šílenství, se brzy s jeho přítomností v domě vyrovnal.. Život River se zcela změnil – díky tomu, že jeden dobrý člověk na pár minut nechal auto otevřené.

Už jste někdy vybírali zvířata z ulice?

 

Share