Nový rekord České republiky: V pátek přibylo skoro 4 tisíce nakažených

Počet nakažených covidem v Česku se rychle zvyšuje. Tento týden v ČR přibylo 13 466 nakažených, ale nejvíc bylo čtvrtek a pátek. Před víkendem v ČR přibylo rekordních při Česko 3 793 lidi, což o 300 nemocných víc, než v čtvrtek.

Celkový počet nakažených v Česku je 78 tisíc, ale jenom 45 procent se zvládli zvítězit nemoc. Celkový počet úmrtí je 699. Přibližně 90 procent nakažených mají mírný průběh onemocnění.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Momentálně počet hospitalizovaných je 1134 lidi, a 221 z nich jsou ve vážně stavu.

Nejvíc nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je na Uherskohradišťsku, kde je 341 případ. V okresu Benešov je 264, na Pelhřimovsku 202, a ve hlavním městě Praha je 196 onemocněních koronavirem.

Zdroj: irozhlas.cz

Okresy, které mají největší riziko nákazy koronavirus Epidemiologové na mapě označují červenou barvou. Momentálně takových okresů je 4, a to jsou Praha, Praha-západ, Praha-východ a Uherské Hradiště.

Ve středu vláda zavedla nové opatření proti koronaviru, a je to nouzový stav, který začne platit od pondělí 5.října. Také nový ministr zdravotnictví Roman Prymula v pátek představí novou strategii proti koronaviru.

Zdroj: denik.cz

Share