V Belgii se téměř o dva roky později objevila vláda: Místopředsedkyně vlády je nejstarší transsexuální politička v Evropě

V Belgii bude vytvořena první koaliční vláda od prosince 2018 – účastní se jí sedm politických stran najednou, které se kvůli zhoršení situace s COVID-19 rozhodly sjednotit. Jednou z poslankyň belgického předsedy vlády bude transgender Petra De Sutter – bude nejstarší transgender v evropské politice.

 

Zdroj: Gazeta.ru

 

Ráno 30. září se politické strany dohodly na „Vivaldiho koalici“ (pojmenované proto, že stranické barvy jejích členů symbolizují všechna roční období). Předsedou vlády v Belgii má být čtyřiačtyřicetiletý Alexander De Croo, který je od roku 2012 místopředsedou vlády.

 

Zdroj: Tripzaza.com

 

Předtím byla Sophie Wilmesová zvolena do funkce šéfky menšinové vlády – mimochodem, první ženy v historii Belgie jako předsedkyně vlády. Vládu vedla v březnu 2020, kdy v zemi začala epidemie koronaviru.

Po oslabení epidemie v Belgii začala znovu politická krize. Obecně před dohodou ze dne 30. září neexistovala v Belgii po dobu 652 dnů žádná koaliční vláda – to je absolutní rekord v politické historii země.

 

Zdroj: Cont.ws

 

V nové vládě nastoupila Vilmes na post ministryně zahraničí (stala se také první ženou v historii, která tento post zastávala). A jedním z místopředsedů vlády Alexandra De Croo bude Petra De Sutter je profesorem gynekologie na univerzitě v Gentu a otevřenou transsexuálkou.

 

Zdroj: Bvnewspaper.com

 

„Až ve věku 40 let jsem se rozhodla, že se úplně stanu ženou, kterou jsem vždy byla. Z tohoto důvodu jsem ztratil své kolegy, známé, a dokonce i přátele. Musím něco udělat pro ty, kteří nemají takové štěstí jako já. Mám zvýšený smysl pro spravedlnost a myslím si, že je nespravedlivé, když lidé prostě trpí za to, kým chtějí být,“ řekla Sutter po svém jmenování.

 

Zdroj: Marieclaire.ru

 

Share