Obrovské schodky rozpočtu zůstanou i během následujících několika let, řekla Schillerová

Ministryně financí Schillerová si jistá, že schodky budou obří, chce ale o státním rozpočtu jednat s koaličními kolegy.

„Chci se o tom s vládními kolegy pobavit, ale zcela objektivně říkám, že žádné desítky miliard korun úspor v rozpočtu nenajdeme,“ řekla ministryně na tiskové konference vlády.

Sněmovna ale naposledy již 22. dubna schválila se zvýšením schodku rozpočtu na 300 miliard, což je víc od plánovaných před pandemií o 260 miliard.

Zdroj:praguebusinessjournal.com

„V příštích letech se nevyhneme velkým schodkům, takže budeme samozřejmě ještě určitě mít velký schodek, teď ale neřeknu, jak velký. Já mám jasné priority a budeme postupně konsolidovat, tu konsolidaci jsme si naplánovali na sedm let,“ komentovala situaci ministryně.

Zdroj:praguebusinessjournal.com

Opoziční TOP-09 by chtěla slyšet konkrétní návrhy a informace o vizi Schillerové ohledně státního rozpočtu na příští rok.

Podle Šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové chybí ministerstvu financí především rychlost, ale do kritiky Schillerové se její strana pouštět momentálně nebude.

Zdroj: mfcr.cz

Schillerová ve své řadě si jistá, že vyhnout se velkým schodkům během několika následujících let možné nebude.

Zdroj: peoplepil.com

Ministryně také komentovala situaci ohledně dluhů letecké skupiny Smartwings: „Jak sleduji ten vývoj, tak si myslím, že podpora pro Smartwings není na pořadu dne jako taková. V tuto chvíli jsou tam akcionáři a ti se vyjádřili k podpoře společnosti.“

Share