Od pondělí se Česká republika přiblíží k životu, který byl před pandemií

Již v březnu vláda zavedla omezení kvůli šíření nákazy COVID-19. Ale Česko čeká v pondělí další vlna uvolňování restrikcí.

Zdroj: kudyznudy.cz

Na většině území republiky se život o něco víc přiblíží stavu z doby před pandemií koronaviru. Tak například k běžnému provozu se vrátí koupaliště, zoologické zahrady, památky a muzea.

Zdroj: kudyznudy.cz

Akcí se bude moci nově účastnit až 1000 lidí. Rozvolnění opatření se kvůli nepříznivé epidemiologické situaci zatím netýká Frýdecko-Místecka a Karvinska.

Zdroj: kudyznudy.cz

„I nadále je nezbytné myslet v místech se zvýšenou koncentrací osob na důslednou hygienu rukou a zejména dodržování bezpečných rozestupů, to však již nebude povinné, ale na úrovni doporučení,“ uvedl v týdnu vedoucí pracovní skupiny pro řízení uvolňování karanténních opatření, epidemiolog Rastislav Maďar.

Zdroj: magazin.aktualne.cz

Další vlna uvolnění restrikcí se čeká od počátku prázdnin, kdy lidé budou moci odložit roušky ve vnitřních prostorách nebo veřejné dopravě a padne i zákaz nočního provozu restaurací a hospod.

Zdroj: magazin.aktualne.cz

Omezení ale zůstanou v platnosti v místech s vyšším výskytem covidu-19. Tím je vedle Frýdecko-Místecka a Karvinska nyní i Praha. Hygienici evidují nové případy COVID-19 v každé pražské městské části.

Share