Prodejní automaty si našli nové použití na ulicích: živí toulavá zvířata

V Istanbulu, stejně jako v mnoha jiných teplých městech, je příliš mnoho toulavých zvířat. Aktivisté předpokládají že není jich méně než sto tisíc. Bydlí tu 14 milionů lidí a nekaždý z nich může a musí si brát zvířata domů. Výsledek je smutný: zvířata se potulují, rozmnožuji se bez jakékoli kontroly, a následně umírají.

Zdoj: dw.com

Ale turečtí obchodníci z jedné společnosti se rozhodli udělat alespoň něco. Koneckonců, nakrmit srstnatého tuláka – znamená mu dát šanci na přežití. V hlavním městě Turecka byly instalovány neobyčejné vendingové automaty: za každou hozenou do nich plastovou láhev nedávají mince ale vysypávají do otvoru trochu krmiva, aby se mohla toulavá kočka nebo pes najíst. Dá se také nalít vodu do misky, pokud ještě nějaká v lahvi zůstala.

Zdroj: dw.com

Zdroj: dailymail.co.uk

Obec dostal automaty od společnosti zdarma, jeho úkolem bylo pouze montáž přístrojů na povolených místech. Příjemce plastů platí za krmivo, protože recyklace lahví je v naší době velmi ziskovou činností. Takový dobrý nápad se proměnil v zachráněné životy koček a psů bez domova a na čistotu tureckých ulic.

Zdroj: petspyjamas.com

Musím říci, že měšťané jsou touto myšlenkou zcela potěšeni, ochotně ji podpořili. A zvířata, která se živí vedle těchto automatů, si lidé pravidelně berou domů.

Zdroj: earthporm.com

Zdroj: vanyufuji.com

Share