ODS, KDU-ČSL a TOP 09 představily svého lídra na pozici předsedy vlády: po volbách strany chtějí zachovat své kluby

Chystaná koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 představila svého lídra na pozici premiéra předsedu ODS Petra Fialu. Šéfové stran na společné tiskové konferenci uvedli, že po volbách budou ve Sněmovně jednat společně, ale každá strana bude mít vlastní poslanecký klub. Informuje o tom web idnes.cz.

Koaliční smlouvu strany plánují dokončit do konce ledna a následně začne prezentace společného programu.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Naším cílem je totiž uspět ve volbách hlavně proto, abychom spolu přinesli České republice změnu,“ prohlásil šéf občanských demokratů.

Druhá část opozice Piráti a STAN vytváří vlastní koalici. Jejich lídrem na premiéra bude Ivan Bartoš. Strany se rozhodly společně postupovat ve vládě nebo v opozici.

Petr Fiala, Markéta Adamová Pekarová, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Lidovec Marian Jurečka řekl, že o politickém rozchodu strany neuvažují a nevidí nic překvapivého na tom, že v Parlamentu budou mít tři poslanecké kluby.

„Máme deset programových týmů, které připravují jediný středopravicový program,“ vzkázala předkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová s tím, že v programu koalice připraví penzijní reformu.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

ODS, KDU-ČSL a TOP 09 prohlásily, že chtějí zjednodušit daňový systém. Rovněž slibují umožnit posílat až 2 % ze sociálního pojištění na důchody rodičů. Jednou z priorit také bude zavedení minimálního důchodu.

Markéta Adamová Pekarová / Zdroj: youtube.com

Opoziční koalice mimo jiné slibuje navýšení výdajů na obranu, vysokorychlostní internet, vznik čtyř desítek tisíc bytových jednotek. Chtějí také zabránit firmám z Ruska a Číny, aby stavěly nové jaderné bloky v České republice.

Psali jsme:Jak se Jana Paulová připravuje na vánoční svátky: Proč herečka už nepotřebuje Santu

PSALI JSME: V ÚTERÝ ČESKÉ LABORATOŘE ZAZNAMENALY 7889 NOVÝCH PŘÍPADŮ NAKAŽENÍ COVID-19: RIZIKOVÉ SKÓRE ZNOVU STOUPLO O 5 BODŮ

PŘIPOMÍNÁME: PAROUBKOVI SE ZNOVU SETKALI U SOUDU: CO ŘEŠILI TENTOKRÁT

Share