Opoziční strany daly ultimátům ministru Prymulovi: musí co nejdříve prezentovat plán boje s koronavirem

V pátek ministr zdravotnictví Roman Prymula chce prezentovat strategii boje s koronavirem, na kterou politici čekají od začátku epidemie. Opozice už ale nevěří slibům Prymuly.

Politici z opozičních stran mají pro vládu ultimátum, pokud v pátek nepředstaví plán, díky kterému chce šíření koronaviru zastavit. Strany jsou připraveny čekat maximálně do 15. října.

Zdroj: blesk.cz

Poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek zdůraznil, že za požadavek hlasovala většina poslanců, a dokonce i ti z koalice. Takže si nedokáže představit, že strategii nepřepravili.

Patrick Nacher (ANO) uvádí, že lidé potřebují vědět, jak se situace bude vyvíjet dlouhodobě a s jakými opatřeními mají počítat.

Zdroj: ihned.cz

Česká republika je zatím na druhém místě v EU podle počtu pacientů v přepočtu na 100 000 obyvatel. Stále ale podle opozice vláda nemá přesný plán, jak postupovat dál.

„V nějaké fázi přestanou stačit jipová lůžka, lůžka s kyslíkem a co budeme dělat?“ ptá se občanský demokrat Bohuslav Sobotka.

Zdroj: tn.nova.cz

Taktéž se zajímá o strategii i Marek Hilšer (STAN). Chce vědět, jestli vláda bude čekat na vakcínu nebo dojde k pomalému promořování.

Opozice je přesvědčená, že vláda za více než půl roku nedokázala zvládnou systém provozu škol a šíření covid-19 v domovech pro seniory. Mnoho z nich jsou hospitalizování a jsou ve vážném stavu.

Zdroj: starostove-nezavisli.cz

Piráti uvádějí, že vláda měla vytvořit tzv. mobilní týmy, které měly nahrazovat personál v zařízeních, kde došlo k nákaze pracovníků či klientů.

Zdroj: ihned.cz

Odbornici říkají, že dlouhodobá strategie je důležitá i pro běžný život občanů, kteří například plánují založení rodiny nebo pořízení hypotéky.

Share