„Oproti aktuálnímu výzkumu o deset procentních bodů nižší podíl dotázaných, kteří s členstvím naší země vyjádřili nespokojenost“: Jaký je aktuální podíl Čechů, nespokojených s členstvím České Republiky v EU

Členství České Republiky v EU podporuje osmatřicet procent občanů republiky. Je to největší procento od roku 2009. Podle ankety Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) proti členstva teda 25 procent, neutrální názor má 30 procent dotazovaných.

Zdroj: euroskop.cz

Rozdíl s minulými roky zatím není výrazný. V roce 2019 spokojeně k členství se vztahovalo sedmatřicet procent, pak v roce 2018 šestatřicet procent. Dle CVVM nejnižší procento bylo v rocích 2008 a 2009.

Zdroj: archiv.ihned.cz

„Oproti aktuálnímu výzkumu o deset procentních bodů nižší podíl dotázaných, kteří s členstvím naší země vyjádřili nespokojenost,“ napsalo v zprávě CVVM.

Zdroj: blesk.cz

Spokojenost s členstvím republiky v EU rok co rok roste, jsou ale i ti, kdo to rád moc nemá a jejich podíl mezi dotazovanými je třiapadesát procent. Zatímco v minulem roce jejich podíl byl přesně na půlce, a to padesát procent. Necelá třetina zatím mají neutrální názor na členství republiky v Evropské unii.

Zdroj: blesk.cz

Dle CVVM podíl spokojených občanu pomalu padá dolů z důvodu zhoršení životních podmínek s zvětšujícím stářím. „Hrdost na evropské občanství klesá s rostoucím věkem, se zhoršující se životní úrovní domácnosti,“ stanovilo CVVM z průzkumu, který byl od 8. do 29. července a podílelo se na něm 972 lidí.

Share