Počet pacientů v českých nemocnicích s COVID-19 překonal předchozí rekord: Kolik občanů republiky je aktuálně hospitalizováno s nemoci

Jen ve čtvrtek bylo hospitalizováno dalších 67 lidí. 480 lidí je nyní léčeno na koronavir v nemocnicích. Počet pacientů v českých nemocnicích s COVID-19 překonal předchozí rekord. Do čtvrtka se podle posledních informací na webu ministerstva zdravotnictví zvýšil počet hospitalizovaných na 480.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Současný rekord od 8. dubna je 422 pacientů.
Jen od středy do čtvrtka se množství těch komu nemoc probíhá těžce se vzrostl o 67 lidi, tj. o šestnact procent. To osvědčuje správnost tendenci z minulých dnů, že převoz lidí s covid-19 do nemocnic nabírá obrátkách.

Zdroj: egyptindependent.com

Na jinou stranu jestli srovnávat s souhrnným množstvím činných případů, kterých je skoro 21 000 do večera pátku, představují hospitalizace pouze málo procent.

Hospitalizace se odráží ve statistikách s několikadenním zdržením vývoje u těch, kteří mají pozitivní test. Na počátku září bylo v nemocnicích s nemoci COVID-19 necelých 170 lidí, 40 z nich bylo ve vážném stavu nebo na jednotce intenzivní péče.

Zdroj: voanews.com

Počet pacientů v těžkém průběhu nebo na jednotce intenzivní péče je stále pod rekordem. Dle informací poskytnutých ministerstvu Ústavem pro zdravotnické informace a statistiku byly ve čtvrtek další dva lidé, celkem 93. V tomto případě byl dosud největší počet 100 od 7. do 11. dubna.

Zdroj: theconversation.com

Počet úmrtí, které ministerstvo v pátek zveřejnilo, se dnes ráno zvýšilo o čtyři na 494.

Share