“Oshin je sice prvorodička, ale při výchově a péči o svého prvního potomka si vedla na výbornou“: V Zoo Brno po porodu poprvé veřejně bylo vidět mládě vzácného druhu zvířátek

Brněnská zoologická zahrada má přírůstek neobvyklých jedinců. Nový přírůstek v zoo tvoří mládě pandy červené. Miminko se porodilo během karantény v květnu a již má za sebou první veterinární ošetření.

Zdroj: zoobrno.cz

Nyní je mládě očkováno, čipováno a už je známo a i pohlaví. V Zoo Brno je sameček pandy červené. Dokonce v posledních dnech lze zvláštní zvíře uvidět.

Zdroj: zoobrno.cz

Podle mluvčího zahrady Michala Vaňáče tento druh pand je chován v Zoo Brno již od roku 2013, jenom letos ale dočkali až se poprvé rozmnoží. “Mládě přišlo na svět už na konci května, ale matka ho teprve v posledních dnech ukázala návštěvníkům,“ dodal mluvčí zahrady.

Zdroj: zoobrno.cz

Ředitel Zoo Martin Hovorka popsal i jak se miminko na svět narodilo. Na mládě čekali pouhou dobu, ale zahrada neměla povolení k odchovu. Až ten dostali, tak se moc těšili na nárůst, v té době bohužel samice dostala rakovinu.

Zdroj: zoobrno.cz

”Samice Pandora bohužel uhynula na agresivní formu rakoviny. Následovalo řešení příjezdu další pandy a poměrně dlouhá fáze čekání,” uvedl ředitel. Vše zaležitosti se povedlo rozřešit loni na podzim, kdy do brněnské zoo přestěhovala nová samička z sousedního Polska.

Zdroj: zoobrno.cz

Pro polskou čerstvou matku Oshin je to první miminko, ale v roli matky se ukazuje ideálně. Hovorka doufá, že mládě bude zdravé a dlouhá léta bude radovat návštěvníky.

Jméno mládě pandy červené ještě nedostalo. Jak je známo, pojmenovat krásnou pandu budou moci návštěvnici.

Share