„Pandemie mohou přijít znovu“: Jaké obavy má první česká vědecká rádkyně Bruselu

Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová se stala jednou z poradců evropských politiků. Budou společně řešit problémy, které se hlavně tykaje současné pandemii. O tom informuje portál Seznam Zprávy na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová se stala jednou z účastníků vědeckého sboru. Cílem sboru bude konzultace s politiky EU ohledně toho, jak je nejlépe postupovat v boji proti koronaviru.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Zažímalová svěřila, že je třeba se připravovat na další, třetí vlnu šíření infekční nemoci.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Sbor začne působit na konci jara přistihl roku. Až se vir začal šířit, tak to bylo mezi lidmi až zbytečně hysterický, nyní ale obyvatele i vlády jsou více na to připraveny.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

V květnu sbor chce začit pracovat nad vytvořením manuálu s doporučeními, jak se musíme chovat, když se vyskytne takováto infekce. Podle mínění předsedkyni Akademie věd ČR je celkem možné, že se objeví další nový vir, a to pravděpodobně z východní Asie.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

„Pandemie tohoto typu mohou s nějakým novým virem přijít znovu,“ promluvila.

ČTĚTE TAKÉ: „STÁVÁ SE SVĚTLO NA KONCI TOHOTO DLOUHÉHO, TEMNÉHO TUNELU JASNĚJŠÍM“: ŘEDITEL WHO VIDÍ NADĚJI NA UKONČENÍ PANDEMIE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: „EXISTUJE VYSOKÉ RIZIKO“: WHO PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE NEJCHUDŠÍ ČÁSTI POPULACE NEDOSTANOU VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU

Share