Pavel Novotný přiznal, že jeho výroky byly za hranou: „Bylo to nepřijatelné,“ řekl starosta po schůzce s Petrem Fialou

Pavel Novotný nedávno mluvil s předsedou ODS Petrem Fialou. Starosta pražských Řeporyjí a předseda strany hovořili o výrocích, které Novotný řekl o Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. Petr Fiala ještě předtím kritizoval výroky člena ODS. Tentokrát ale Pavel Novotný přiznal, že jeho výroky byly za „hranou akceptovatelného“.

„V zájmu České republiky je, aby Babiš prostě zmizel, umřel a aby Zeman taky umřel a odešel do věčných lovišť,“ řekl začátkem tohoto měsíce Pavel Novotný.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

O něco později už se tak ostře nevyjádřoval. Vysvětlil, že nikomu nepřál smrt, že to řekl s nadsázkou.

Zdroj: Milan Malíček, Právo

Lídr ODS Petr Fiala řekl, že je naprosto nepřijatelné, aby taková slova pronášel člen ODS. Poté se rozhodl, že vyzve starostu na rozhovor.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

Pavel Novotný na svém Twitteru uvedl, že se toto setkání konalo. Přiznal také, že některé věci neměl říkat.

Petr Fiala komentoval tuto situaci pro redakci iDNES.cz. Řekl, že je normální, když ve straně je člověk, který se vyjadřuje nezvykle, ale jen ve všem musí mít své hranice.

Zdroj: YouTube / ODS – Občanská demokratická strana

Přitom podle něj Pavel Novotný zastává politiku strany, nejedná v rozporu s programem ODS. Podle lídra strany problém je forma jeho výroků.

Zdroj: YouTube / Brocast

Tento tweet starosty komentoval poslanec strany TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Vyjádřil mu respekt.

Také Pavel Novotný se nedávno stal středem pozornosti kvůli jeho dopisu, který poslal čínskému ministru zahraničí. Vyzval Čínu k omluvě za „ubohý diplomatický fuck-up“.

Share