Pavel Trávníček o prezidentu Zemanovi: „To by se člověk divil, co vše si o lidech přečte a ví“

28. října tradičně prezident republiky Miloš Zeman udělil státní vyznamenání i pro umělce.

Zdroj: ihned.cz

Legendární zpěvák Karel Gott tak byl oceněn in memoriam nejvyšší státním vyznamenáním a dostal od prezidenta Řád Bílého lva.

Zesnulý herec Karel Fiala také byl oceněn medailí za zásluhy. V tomto článku vám představíme reakci na udělení státních vyznamenání dalších významných českých umělců.

Zdroj:ahaonline.cz

Herec Josef Dvořák se přiznal, že když svou kariéru začínal si o takovém vyznamenání ani nemohl snít. Radost měla celá rodina slavného herce.

„Když jsem kdysi začínal v Kadani u ponku montovat auta, kde bych si myslel, že jednou budu státně vyceněný. A když jsem začínal s divadlem, hrál jsem s ochotníky čistě pro radost, toto jsem vůbec nepředpokládal,“ říká herec.

Státní vyznamenání od Miloše Zemana dostal i kolega Josefa Pavel Trávníček.

Zdroj:youtube.com

„Myslím, že pan prezident dobře ví, komu to dává. To by se až člověk divil, co vše si o lidech přečte a ví,“ řekl herec s tím, že medaili mu zatím předaná nebyla.

Trávníček uvedl, že předání se uskuteční až příští rok.

Zdroj:ahaonline.cz

„Nevím, jaké bude pořadí. Teď zažertuji… Jestli půjdou nejdříve ti, co byli oceněni letos a potom přijdou ti noví, nebo obráceně. A nebo všichni dohromady,“ směje se herec a žertuje jestli s medaili může chodit i do obchodu.

Zdroj:ahaonline.cz

Státní vyznamenání také dostal folklorní zpěvák z Moravy Jožka Černý, který uvedl, že vyznamenání bylo předěleno nejen mu, ale i lidem pro které zpívá.

Share