„Tohle je model titulované mluvící hlavy pro krátké období“: Tomáš Cikrt se domnívá, že dál vše budou řídit Prymula a Babiš

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný je novým mužem v politice. Na jedné straně to pro něj bude dobré, protože veřejnost už je ze všech těchto politiků unavená. Ale je tu i opačná strana. Šéf Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt říká, že je pravděpodobně, že na začátku bude ministr jen uklidňovat veřejnost a řídit dál budou Roman Prymula a Andrej Babiš.

Tomáš Cikrt byl v minulosti mluvčím ministra zdravotnictví Tomáše Julínka. Má tedy nějaké politické zkušenosti a ví, jak vlastně politika funguje.

Zdroj: archiv T. Cikrta

To, že Jan Blatný nemá politické zkušenosti, je podle něj nevýhodou pro samotného ministra. Řekl, že na začátku nový ministr bude s největší pravděpodobností mluvící hlavou, přes kterou se bude mluvit premiér a bývalý ministr zdravotnictví.

Šéf Zdravotnického deníku řekl, že všichni bývalí ministři zdravotnictví byli nějak spojení s politikou, tedy měli alespoň nějakou politickou zkušenost.

Zdroj: YouTube / ČT

Mnozí z nich sice byli lékaři, ale přesto věděli, co je politika. Jan Blatný se ale stal prvním ministrem bez jakékoliv politické zkušenosti.

Podle šéfredaktora post ministra zdravotnictví je ale především politická funkce a teprve pak lékařská funkce.

Zdroj: TV Nova

„Tohle je model titulované mluvící hlavy pro krátké období,“ řekl Tomáš Cikrt v rozhovoru pro DVTV.

Věří však, že Jan Blatný může všechny překvapit. Protože ho ještě nikdo nezná jako politika, tak nikdo neví, co od něj je možné čekat.

Zdroj: ČTK / FN Brno

Podle jeho názoru si premiér vybral právě ho „jako někoho, kdo bude primárně komunikovat, ale rozhodovat to bude předseda vlády a lidé kolem něj“.

Podle něj se nyní ministerstvo neobejde bez profesora epidemiologa Romana Prymuly. Nyní je unikátním odborníkem a na ministerstvu bude dál pracovat.

Zdroj: Profimedia.cz

Říká, že Roman Primula je odborník, který zná všechna čísla, chápe epidemiologickou situaci, má zkušenosti s řízením nemocnice, zkušenosti náměstka ministra a samotného ministra.

„Nezbývá než si role rozdělit. Premiér tomu bude šéfovat, Blatný bude komunikovat, uklidňovat a Prymula to bude odborně řídit,“ vysvětlil Tomáš Cikrt.

Zdroj: YouTube / DVTV

Šéfredaktor se přitom domnívá, že Jan Blatný nebude takový člověk, který by ministerstvo plně řídil sám a šel by proti premiérovi.

Byl to dobrý kandidát na nového ministra, teď má šanci získat skvělou image politika i lékaře. Navíc nebude tak silnou osobností jako pan Prymula, zejména vůči Andreji Babišovi.

Share