Pekarová chce, aby policie prošetřila, jestli politici a úřady včas reagovali na koronavirovou epidemii: Omluvu Kalouska považuje za adekvátní reakci

Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová chce, aby policie prošetřila, jestli politici a úředníci včas reagovali na příchod druhé koronavirové vlny. Následně by situaci měl vyhodnotit soud.

Zdroj: Youtube

Pekarová uvádí, že vláda by měla vycházet z obdržených dat a doporučení expertů. Dle poslankyně se čísla musí hodnotit procentuálně k vykonaným testům, a to zatím není tak optimistické, protože podíl nakažených k provedeným testům je hodně vysoký.

Šéfka TOP 09 přiznává, že aktuální situace je bolestivá, ale musíme to vydržet, a hlavně zabránit dalším obětem na životech a ekonomice.

Zdroj: Youtube

Politička proto chce, aby otevírací doba obchodů byla ještě delší a větší důraz byl kladen na ochranu rizikových skupin. „To plošné testování, které začíná až v tomto týdnu, mělo začít mnohem dřív,“ říká Markéta Adamová Pekarová.

Poslankyně je přesvědčená, že vláda reagovala na epidemii pozdě a hygienici měli být v pohotovosti už v době, kdy se vir objevil v Číně. Proto chce, aby přípravy na epidemii prošetřila policie a vyhodnotila, jestli úřady začaly jednat včas.

Zdroj: Youtube

Do kontroverzní situace se kolem covid-19 dostal i představitel TOP 09. Jedná se o Miroslava Kalouska, kterého reportéři Českého rozhlasu přistihli, jak vchází do jedné z pražských restaurací.

Politik si údajně zašel vyzvednout jídlo a u toho si dal pivo. Pekarová sice tuto situaci nepovažuje za rovnocennou s Faltýnkem a Prymulou, ale po svém poslanci žádala omluvu, kterou považuje za adekvátní reakci.

Zdroj: Youtube

Předsedkyně TOP 09 také uvedla, že se její strana nyní společně s ODS a KDU-ČSL popere o vítězství v budoucích volbách do Sněmovny a aktuálně se pracuje nad společným programem.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: JILL BIDENOVÁ JE ÚPLNĚ JINÁ NEŽ MELANIA TRUMPOVÁ: STALA SE OPOROU PRO SVÉHO MANŽELA A PROŽILA TĚŽKÉ OBDOBÍ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR BLATNÝ PROZRADIL, ŽE SE NOVĚ ČESKÁ REPUBLIKA BUDE ŘÍDIT NOVÝM PROTIEPIDEMICKÝM SYSTÉMEM: ZKRÁCENĚ SE NAZÝVÁ PES A NAHRADÍ SEMAFOR

Share