Učitelé se domnivájí, že před otevřením škol je třeba začít trasovat bezpříznakové lidi: pokud se tak nestane, virus se může rychle vrátit do škol

Učitelé by chtěli mít manuál, v němž by byly napsány podmínky, za kterých by se žáci mohli vrátit do škol. Ale bohužel ho nemají. Také by chtěli vědět, jak přesně se virus ve školách šíří. Podle nich je třeba zvýšit testovací a trasovací kapacity, aby se covid do škol nevrátil.

Pedagogové z učitelské platformy souhlasí s výzvou ministra školství Roberta Plagy, aby se zveřejnily kritéria a ukazatele, podle kterých bude možné školy otevřít.

Zdroj: gettyimages

Učitelé by chtěli vědět, jak přesně probíhá nákaza ve školách, chtěli by vidět plán, podle kterého by bylo možné otevřít jednotlivé třídy atd.

Předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová řekla, že po několika měsících apelování vláda nyní plánuje poskytnout takový plán s jasnými kritérii.

Zdroj: gettyimages

Dodala, že stále mají málo informací o nákaze ve školách, chtěli by vědět víc, aby se mohli lépe připravit. To znamená, že si úplně neuvědomují, podle jakých kritérií byly školy uzavřeny dříve.

Učitelé z učitelské platformy by chtěli vědět například zda se žáci a učitelé nakazili navzájem, nebo mimo školu. Podle jejich názoru musí znát tyto informace a musí být k dispozici.

Zdroj: YouTube

Petra Mazancová také souhlasí s tím, že je třeba provést analýzu, kde by byla uvedena mapa šíření kovidu ve školách.

Například stále fungují mateřské školy a bylo by třeba vědět, zda to má ohrožení pro veřejnost i pro personál mateřských škol.

Zdroj: gettyimages

Daniel Münich z akademického institutu CERGE-EI věří, že by se školy měly začít otevírat od nejnižších stupňů.

Podle něj je nutné, aby bylo dostatek příležitostí pro testování a trasování nakažených děti bez příznaků. Dodal, že ve školách by bylo možné použít rychlé a levné antigenní testy.

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ PROZRADIL, ŽE SE NOVĚ ČESKÁ REPUBLIKA BUDE ŘÍDIT NOVÝM PROTIEPIDEMICKÝM SYSTÉMEM: ZKRÁCENĚ SE NAZÝVÁ PES A NAHRADÍ SEMAFOR

PŘÍPOMÍNÁME: V ČESKÉ REPUBLICE V PONDĚLÍ PŘIBYLO 6 048 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM: JEDNÁ SE O ZHRUBA 3 200 PŘÍPADŮ MÉNĚ V POROVNÁNÍ S PŘEDCHOZÍM PONDĚLÍM

Share