“Personálně tuto situaci zvládáme bez větších problémů“: Komu stát doručí roušky a respirátor během týdne

Další týden již od úterý až po čtvrtek Česká pošta doručí obálky s rouškami a respirátorem seniorům, starším než 60 let.

Zdroj: novinky.cz

Pět roušek a jeden respirátor pošta doručí včas a žádné jiné zdržení jiných zásilek nebude. V pátek zásoby již převezly do třídicích uzlů, na nichž byly vloženy do obálek, kterých bude podle odhadů kolem 3 milionů.

Zdroj: mvcr.cz

Generální ředitel České pošty Roman Knap považuje za výhodu, že to se dělá o víkendy, během kterého práce na třídicích uzlech jde víc pomalu.

Zdroj: novinky.cz

Dodal, že denně ČP doručuje kolem dvou milionů dopisů, doručit obálky s rouškami by nebyl problém.

Zdroj: novinky.cz

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček objasnil, že pro doručení obálek ministerstvo vnitra využije registr obyvatel, údaje o trvalém bydlišti obyvatel starších než 60 let pak předá poště. Hodnota obálek je kolem 280 milionů korun, doručení pošty zatím asi 15 milionů.

Zdroj: novinky.cz

Mluvčí pošty Ivo Vysoudil dodal, že zásilky nebudou zaslaně jako doručené, tj. nebudou předané osobně. Budou ale vloženy do schránek, provoz pošty se nijak kvůli tomu nezmění. “Personálně tuto situaci zvládáme bez větších problémů,“ řekl mluvčí pošty.

Zdroj: novinky.cz

Jestliže senior starší 60 let obálku do čtvrtka neobdrží, může dojit na poštu a podepsat čestné prohlášení, pak mu obálky personální vydají.

Share