Pes se nemohl udržet na chodníku: Kvůli zlomené tlapě spadl do příkopu. Nemohl vyplavat ven, nezbývalo mu nic, jen čekat na konec

Utrpení tohoto psa by stačilo na slušnou část života. Žil v malém indickém městě, chudém a provinčním. Psi a kočky zde nejsou nijak zvlášť hýčkáni. Ulice je plná toulavých zvířat, jsou divoká a hledají jídlo. Jediná jejich radost je teplo po celý rok.

 

Zdroj: youtube.com

 

Někdo žije dlouhou dobu, někdo má méně štěstí, jako tento malý pejsek: zlomil si tlapu. Poté dobře neudržel rovnováhu, spadl do příkopu se špinavou vodou a odpadky – a tak tam a uvízl.

Nebyla žádná šance

Hladina vody byla naplněna odpadky, nedokázal ani, aby se přes ně vznášel, a tlapka ho velice bolela. Každý pohyb zatáhl psa do rozlehlých trosek a špíny pod vodou a brzy bylo nad hladinou vidět jen nešťastnou tlamu. Která byla vidět pár hodin a žádný únik se nepředpokládal.

 

Zdroj: youtube.com

 

Někdy se ale stanou zázraky: někdo, komu život pejska nebyl lhostejný, zavolal dobrovolné záchranáře zvířat. A našli příležitost rychle si pro psa přijít.

 

 

Zdroj: youtube.com

 

Podařilo se jim dostat ku pejskovi včas, byl zmrzlí a zoufalí. Jen vděčně zakňučela a snažila se všechny olízat.

Zlomenou tlapku si okamžitě všimli, ve studené vodě se zapálila a znatelně otekla. S největší pravděpodobností se do rány dostala špína.

 

Zdroj: youtube.com

 

Veterinář litoval: pes příliš dlouho tuhl v příkopu. Pokud není tlapka naléhavě odstraněna, infekce se rozšíří po celém těle, antibiotika nepomohou. Život v psovi se i tak sotva držel, tlukot srdce byl velice slabý. Existovala dokonce možnost, že pes během operace zemře.

 

Zdroj: youtube.com

 

Lékaři se poradili navzájem a rozhodli se ji trochu obnovit léky, potlačit zánět a psa nakrmit. Plán fungoval, poté, co pes dobře jedl a dobře spal, pilulky začaly fungovat a třetí den ho začali připravovat na operaci.

 

Zdroj: youtube.com

 

Šťastný pes ji přesel bez komplikací a rychle se vzpamatoval. Tři tlapky mu stačily k tomu, aby se naučil znovu chodit a dokonce i běhat, není rozrušený a radostně zdraví všechny lidi. Kroutí ocasem, jako vrtule, skáče a snaží se vyskočit na kličky. Po dlouhém životu na ulici stále nevěří, že se dostal do pohádky a získala druhý život a svého majitele.

 

 

PSALI JSME: TOULAVÝ PES UVÍZL V SUDU S DEHTEM, DOBROVOLNÍCI MU POMÁHALI NĚKOLIK HODIN

PŘIPOMÍNÁME: PES NEUSTÁLE KAŠLAL, ALE KDYŽ MAJITELÉ POCHOPILI DŮVOD, NEMOHLI SE SMÍCHU UBRÁNIT

Share