„Děti potřebují mít čím psát úkoly, rodiče mi volají“: Jak majitelka malého papírnictví se snaží pomoct dětem, kteří nemají čím psat

V půlce podzimu vláda znovu zavedla přísnější opatření, mezi nichž patřilo i zákaz maloobchodního prodeje s drobnými výjimky. Tam se dá zařadit i papírnictví, které prodávají tužky, pera a další nářadí pro školáky.

Zdroj: youtube.com

Vendula Ascherlová víc jak dvacet let prodává papírenské potřeby v okolí Pardubic. Zatím už přes psic musí mít zavřeno kvůli opatřením.

Zdroj: youtube.com

Její tržby propadly o více než osmdesát procent, rovněž se na ni obracejí matky, které vyžadují školní nářadí pro své děti. I přes to, že je zavedena dálková výuka, je nutně občas něco napsat, zaznamenat nebo nakreslit.

Zdroj: youtube.com

„Děti potřebují mít čím psát úkoly, rodiče mi volají. Takže si pošlou seznam a před krámem si to jen vyzvednou,“ svěřila Ascherlová. Dodala, že má i další objednávky online pro společnosti či školy. Uvedla ale, že letos před Vánocemi měla celkové tržby větší, letos ale je to naprosto minimální hodnoty.

Zdroj: youtube.com

Vendula Ascherlová se nenechala i obrátit na vlády proč musí mít zavřeno, když kromě papírnického zboží prodává i třeba částečně drogistické zboží. “Z MPO mi napsali, že se u nás shlukují lidi,“ řekla podnikatelka s tím, že se během letních uvolnění měli přísný nastavený systém a pokud někdo viděl zákazníka v prodejně, tak čekal před vchodem. Tím pádem vevnitř byl jeden či dva lidé.

 

ČTĚTE TAKÉ: NĚKTEŘÍ ODBORNÍCI CHTĚJÍ SOUČASNÁ OPATŘENÍ PRODLOUŽIT, JINÍ JE CHTĚJÍ ZPŘÍSNIT: IMUNOLOGOVÉ NAVRHUJÍ LOCKDOWN

PSALI JSME: POČET HOSPITALIZOVANÝCH DENNĚ STOUPÁ: V PÁTEK PŘIBYLO 11 549 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share