Po svatbě se manželský pár usadil v jeskyni a žil tam téměř 60 let: příběh neobvyklé rodiny a fotografie jejich života

Zdroj: chinadaily.com.cn

Manželé Liang Zifu (85 let) a Li Suying (81 let) strávili téměř celý svůj život v jeskyni poblíž čínského města Nanchong. Před 58 lety, téměř okamžitě po svatbě, se zde usadili Liang a Li. Pár neměl peníze ani na stavbu svého domu, ani na pronajmutí malé místnosti, takže našli toto místo a rozhodli se ubytovat přímo pod kamennými klenbami.

Zdroj: chinadaily.com.cn

Časem pár vytvořil vlastní hospodářství – mají prasata, kuřata, několik psů. Uvnitř jeskyně vytvořili několik obytných zón – ložnice, kuchyň, obývací pokoj a hospodářské budovy pro zvířata. Pěstují také zeleninu a ovoce. Téměř nikdy nemají peníze, takže oblečení, mouku a jiné drobnosti potřebné pro každodenní život mohou získat v nejbližší provincii výměnou za produkty své vlastní výroby – maso, vejce, zeleninu. Během všech těchto let se manželům narodily čtyři děti. Přičemž asistovat při porodu musela hlava rodiny. Děti vyrostly a už dávno se odstěhovaly od rodičů do města. Nyní Liang a Li žijí v jeskyni sami.

Zdroj: en.people.cn

Zdroj: chinadaily.com.cn

Příběh této rodiny se stal známým teprve před několika lety. Psala o nich všechna světová média. Úřad nabídl manželům dobré bydlení ve městě nebo malý dům ve vesnici, ale oni to odmítli s tím, že pro štěstí nepotřebují prakticky nic: hlavní věc je, že sebe mají navzájem – to stačí. Navíc po téměř 60 letech života v jeskyni si zvykli na ticho, samotu, čerstvý vzduch a přírodu. Město, jak říkají manželové, by tuto idylu úplně zničilo.

Zdroj: chineseindc.com

Zdroj: chineseindc.com

Share