Počet nakažených stoupl o tři tisíce: Co očekává Česko během druhé vlny koronaviru

V pátek 25.záři se znovu zvýšil denní nárůst počtu nakažených. Přibylo 2946 nakažených covid-19, a je to druhy rekord České republiky.

Aktuální počet nakažených koronavirem v ČR je 30. tisíc lidi. Ale většina pacientů má mírný průběh nemoci. Denně také stoupá počet hospitalizovaných a zemřelých.

Zdroj: denik.cz

Počet pacientů, který jsou momentálně ve vážném stavu je 740. Počet úmrtí je 581. Celkový počet nakažených od 1.března 2020 je 61 318.

Počet nakažených koronavirem během posledního týdne nebyl moc stabilní. Denně počet nakažených covid-19 pohyboval od 2300 po 3 tisíce.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

V pátek 25.října ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci uvedl, že nárůst počtu nakažených ve dnešní době zpomalil. Také řekl, že počet nových případů nákazy covid-19 není rozhodující.

Ve dnešní době všechno záleží na nárůstu počtu hospitalizovaných a zemřelých. Ve dnešní době jich počet jenom zvyšuje.

Zdroj: drbna.cz

Praha je teď v červené zóně, kvůli nejrychlejším šíření koronaviru. Ale během posledního týdne největší nárůst nakažených covid-19 byl v okrese Praha-východ, kde v přepočtu na sto tisíc obyvatel je 210 nakažených.

Ve hlavním městě zdravotníci potvrdili 205 případů nakažených koronavirem. Ostatní regiony Česka jsou v oranžové zóně, a mají počet nakažených na 100 tisíc obyvatel pod 200.

Zdroj: irozhlas.cz

Share