Německo zařadilo na seznam rizikových zemí celou Českou republiku. Do Tuniska je zatím možné jít bez testu

Německo zařazuje Ustí nad Labem a celý moravskoslezský region do seznamu epidemicky nebezpečných oblastí, což činí na německém seznamu rizikovou celou Českou republiku. Naproti tomu čeští turisté, kteří cestují do Tuniska prostřednictvím cestovních kanceláří, budou i nadále moci cestovat bez negativních testů na COVID-19. Tuto informaci potvrdil ministr zahraničních věcí Tomáš Petřícek.

 

Zdroj: Nashaniva.by

 

Aktualizovaný seznam rizikových oblastí z německé perspektivy zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI). Hlavní podmínkou pro zařazení na německý seznam vysoce rizikových zemí je překročení hranice 50 infikovaných na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní. Druhým kritériem je aktuální epidemická situace v zemi.

 

Zdroj: Muzobozrenie.ru

 

Například pokud počet případů prudce vzroste, ale celková sedmidenní bilance této hranice ještě nedosáhla, Německo může zemi stále vyhodnotit jako rizikovou.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Zdroj: Youtube.com

 

Cesta z rizikových oblastí do Německa vyžaduje negativní test na koronavirus nebo povinnou karanténu s následným testem v Německu. Od října bude obecně vyžadována karanténa; nebude možné ji dokončit za pět dní negativním testem.

 

Tunisko

„Turisté cestující s agenturami mohou pokračovat v cestování do Tuniska bez testů,“ uvedl ministr zahraničí.

 

Zdroj: Aroundprague.cz

 

Naopak, test je povinný pro Čechy, kteří cestují do země bez cestovní kanceláře. Ministerstvo zahraničí dříve uvedlo, že podle cestovních kanceláří si lístky do Tuniska koupilo více než 8 tisíc lidí.

 

Zdroj: Ria.ru

 

Rakousko vydalo ve čtvrtek varování týkající se cestovní do Prahy kvůli šíření koronaviru (nabude účinnosti v pondělí).

 

Zdroj: Traveller-eu.ru

 

Kvůli zhoršující se epidemické situaci v posledních dnech zahrnovaly Českou republiku nebo její část do rizikových zón i další země, jako je Slovensko, Německo a Nizozemsko. Řecko bude také vyžadovat negativní test při příjezdu z České republiky od pondělí.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Share