Pohřešovanou dívku hlídal 17 hodin starý slepý pes

Za takovou dobrou práci získal Max titul „Honorary Police Dog“.
Po obědě si na nádvoří svého domu zahrála tříletá holka. Najednou se však vzdálila od dvora a zamířila úplně jiným směrem, za ni ale následoval starý rodinný pes.

Zdroj: medmafia.ru

Dívka zmizela. Když si rodiče uvědomili, že už bylo velmi pozdě. Hledali spolu s policisty až do soumraku, ale bohužel ji nenašli… Pátrání pokračovalo brzy ráno. A v osm ráno se dobrovolníkům podařilo najít ztracenou holčičku dva kilometry od domu.
Záchranáři nejprve narazili na Maxe, který běžel a vedl lidi.
O několik minut později lidé našli dívku, všechno s ní bylo v pořádku, zůstala s několika škrábanci.

Zdroj: medmafia.ru

Max byl zjevně vedle dítěte po všechny tyto hodiny a hlídal ho. Za takovou dobrou práci získal Max titul „Honorary Police Dog“.
„Oblast kolem domu dívčích rodičů je docela kopcovitá a oblast je velmi nehostinná, pokud pojdete pěšky.“ Obdivuhodně je, jak může holčička šla sama tak daleko. Hledání bylo velmi obtížné, je tam spousta suchých keřů a další vegetace, stejně jako strmé svahy,“ říká Jan Phipps, člen vyhledávacího týmu.

Zdroj: medmafia.ru

Aurorina babička se zúčastnila pátrání, chodila a křičela jméno holčičky po celou dobu, až najednou uslyšela hlas dítěte, který odpověděl na její výkřik. Lidé na to místo doběhli a setkali se s Maxem. Pes vedl záchranáře k holčičce.
„Aurora byla trochu depresivní a vyděšená, když viděla, že jsme všichni začali plakat. Ale řekla jsem jí, že to byly slzy štěstí,“ říká babička. „Spousta různých nepříjemných věcí se jí mohlo stát, ale my jsme ji našli a ona je naživu a neporušená.“

Zdroj: yugopolis.ru

Je známo, že Max je 17 let starý a hluchý a částečně slepý. S holčičkou měl vždy dobrý vztah. Aurora silně voněla z mokrých psích chlupů, celou noc spala v náručí psa, což ji částečně chránilo před nočním chladem.

Share