Pokud přijdete do restaurace, budete muset zapsat data o sobě: Roman Prymula vysvětlil, že takový systém už funguje v Německu

Ministr zdravotnictví Roman Prymula během jednání parlamentu řekl, že při návštěvě restaurací budou muset občané zapsat data o sobě. Podobné opatření už funguje v sousedním Německu. To je nezbytné pro zlepšení fungování Chytré karantény.

Vláda se rozhodla vyhlásit nouzový stav trvající 30 dní, který vstoupí v platnost v pondělí 5. října. Opozice tehdy s takovým rozhodnutím nebyla spokojená.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

Ministr zdravotnictví tehdy řekl, že restaurace budou moci fungovat do 22 hodin, poté budou nuceny zavřít. Také v restauraci u jednoho stolu nemusí být více než 6 osob.

Roman Prymula také informoval, že aplikaci eRouška 2.0 využívá už přes 560 tisíc Čechů. Podle něj alepPotřebují zásadnější kampaň.

Zdroj: ČTK

Ministr zdravotnictví také řekl, že nyní je hospitalizováno 1 028 lidí a 42 procent hospitalizovaných má lehký průběh onemocnění. To znamená, že tito lidé nepotřebují ventilaci nebo další kyslík.

Místopředsedkyně hnutí STAN Věra Kovářová se ministra ptala, zda se obce budou moci dozvědět anonmyizované údaje opočtu nakažených

Zdroj: Profimedia

„Není důvod, abychom epidemiologická data blokovali,“ odpověděl Roman Prymula.

Je jasné, proč tak reagoval. Na začátku epidemie v malých obcích pro místní obyvatele nebyl problém zjistit, kdo přesně se nakazil koronavirem, když znali celkový počet nakažených.

Zdroj: YouTube / Politika v Česku / TV Barrandov

Tehdy byli lidé schopni vymlátit okna v domech těch lidí, kteří se nakazili. Ale teď už lidé tuto situaci vnímají jinak.

Share