Polarizační sluneční brýle: Jak snadno je poznat pomocí smartphonu a bez něj

Takže přišlo léto: mnozí z nás hledají sluneční brýle pro tuto sezónu. Často v obchodě uslyšíte otázku: „Potřebujete brýle s polarizací nebo bez polarizace“?

Zdroj: takprosto.cc

Pro většinu lidí je obtížné odpovědět, protože nevědí, co to je. Pro ty, kteří to nevědí, řekneme vám: polarizace je jako neviditelná mřížka na čočkách, která filtruje odlesky světla. Polarizační brýle chrání oči před jasným slunečním světlem a zachovávají čisté vidění. Proč je tento efekt nutný? Takové brýle jsou skvělé například pro řidiče, nebo ty, kteří sportují venku.

Zdroj: takprosto.cc

Jak snadno poznat polarizační brýle?

Komfort není nikdy zbytečný. Je pravda, že takové brýle jsou dražší. Ale pokud jste ochotni zaplatit trochu víc – polarizační brýle určitě přijdou vhod. Kromě toho musíte být schopni vybrat model se správným filtrem. V tomto článku se dozvíte o tom, jak zkontrolovat polarizační sluneční brýle.

Zdroj: takprosto.cc

Použití obrázku

Čestný prodejce by měl nabídnout kontrolu brýlí sám. Obchod má nejčastěji speciální test. Spočívá v tom, že se musíte podívat na obrázek s brýlemi. Vše je velmi jednoduché – obrázek by se měl změnit, když se na něj podíváte přes filtr.

Nejprve se podívejte na obrázek bez brýlí. Pak se podívejte na obrázek znovu, ale s brýlemi. Poté dělejte závěry o kvalitě polarizačních brýlí.

Zdroj: takprosto.cc

Porovnejte s jiným modelem

Podstatou této metody je porovnání brýlí s jiným modelem. Budete potřebovat dvoje polarizační brýle.

Vezměte si dvoje polarizační brýle a položte je podélně přes sebe. Poté otočte jedny brýle o 90 stupňů tak, aby se překrývaly kolmo přes sebe. Pokud jsou brýle polarizační, stanou se skoro neprůhlednými.

Zdroj: revcom.ru

Zdroj: lovlyavsem.ru

Pomocí smartphonu

Brýle můžete zkontrolovat pomocí mobilního telefonu nebo tabletu.

Brýle umístěte proti rozsvícenému displeji mobilního telefonu ve vzdálenosti 0,3 až 0,4 m. Poté je začněte otáčet a přitom udržujte čočky paralelně s obrazovkou. Čočky by se měly stát tmavší nebo obecně neprůhlednými, jestli brýle jsou ve svislé poloze. Pokud k tomu nedojde, dělejte závěry o kvalitě polarizačních brýlí.

Zdroj: o4ki.kiev.ua

Zdroj: lovlyavsem.ru

Zdroj: lovlyavsem.ru

Tyto tipy vám pomohou při nákupu.

Share