Poslední přání je splněno: Film Václava Postránckého 3Bobule jde do kin

Proběhl už více než rok po smrti známého herce Václava Postránského. Jeho posledním filmem se stala komedie 3Bobule, který jde do kin z tříměsíčním zpožděním.

Zdroj: blesk.cz

“Musím splnit svůj poslední závazek a namluvit poselství vinaře Michalici. Snad mi to nemoc ještě dovolí,” řekl herec deníku Aha! několika týdnu před smrti.

Postráncký měl rakovinu jícnu, kvůli ni i zemřel. Všichni kolegové uslyšeli o praní herce. Scénář se kvůli nemoci několikrát přepisoval.

Zdroj: blesk.cz

Václav zvládl natočit jen deset vět na mikrofon, bez obrazu. A jeho kolegové čekali na to týdny, protože lékaři jej nechtěli pustit z nemocnice.

Pokračování populární komedie 3Bobule producent a vinař Tomáš Vican začal ještě předtím, jak herec onemocněl. Potom, jak se vyvíjela rakovina, tak se předělávat i scénář.

Zdroj: blesk.cz

Nakonec bylo jasné, že Postráncký si už nezahraje, a producentovi přišel skvělý nápad. “Vinař Michalica zemře, ale předtím namluví dceru Klárce poselství v podobě deseti vět,” řekl Vican.

Zdroj: blesk.cz

Když herce nakonec pustili z nemocnice domů, pracoval skvěle, byl velmi připraveny a také hodně improvizoval. Kdy všechno ukončili, Postráncký se smál. Měl splněno, mohl v klidu odejít.

Zdroj: blesk.cz

Producenti doufali, že film vyjde do kin ještě v dubnu, ale kvůli koronavirové krizi natáčení bylo zastaveno. Po rozvolňování opatření diváci se mohou těšit na premiéru komedii 3Bobule 26.června.

Zdroj: blesk.cz

Před rokem a 1 měsícem zemřel herec, a film nakonec jde do kin. “Z ekonomického hlediska by se to vyplatilo nasadit až příští rok na Jaře, ale to bych Václavu nemohl udělat,” řekl producent.

Share