Postupný návrat žáků do škol: Česko pravděpodobně 23. listopadu klesne na 4. stupeň podle systému PES

Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že Česko v pondělí pravděpodobně klesne z 5. stupně na 4. stupeň podle systému PES. Ministr školství Robert Plaga také řekl, že ve středu 25. listopadu se do školy budou moci vrátit maturanti. Plánuje se postupný návrat žáků do škol.

25. Listopadu dojde k dalšímu návratu žáků do lavic, budou to závěrečné ročníky středních škol a čtvrté ročníky konzervatoře.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ministr školství vysvětlil, že vše probíhá podle plánu, návrat žáků do škol je podle priorit. Vrátí se také praktické vyučování a praktická příprava. Deváté třídy ale budou příští týden ještě doma.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Robert Plaga sdělil, že ředitelé škol a žáci žádali ministerstvo, aby byla praxe ve školách opět povolena. V tomto případě to nebylo možné dělat online.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Studenti závěrečných ročníků vysokých škol budou mít také možnost navštěvovat laboratorní a skupinové školení.

Plánuje se, že dalším krokem bude návrat žáků druhého stupně základních škol, k tomu by mělo dojít 30. listopadu. Děti se budou učit ve školách střídavě.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Až bude 4. stupeň rizika nákazy podle protiepidemického systému, budou se do lavic moci vrátit i žáci jazykových škol a základních uměleckých škol.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ale v každém případě je nutné dodržovat všechna hygienická pravidla, nosit roušky a často větrat třídy. Možná dokonce dojde k nějakým zkouškám v omezeném režimu.

Téměř všechny školy byly v polovině minulého měsíce uzavřeny kvůli rychlému šíření koronaviru. 18. listopadu došlo k prvnímu návratu žáků do škol, a to žáků prvních a druhých tříd základních škol.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Ministr školství vysvětlil, že žáci se budou do škol vracet postupně, aby se na to školy mohly připravit. O zimních či letních prázdninách ministr nic neřekl. Pravděpodobně toto téma na ministerstvu ještě nebylo projednáno.

PSALI JSME: ZPĚVÁK PETR JANDA PODSTOUPIL VÁŽNOU OPERACI SRDCE

PŘIPOMÍNÁME: EVROPA SE MŮŽE VYHNOUT LOCKDOWNU, POKUD 95% LIDÍ BUDE NOSIT ROUŠKY, UVEDLA WHO

Share