Použijte to : 26 způsobů, jak se zbavit jakékoli skvrny v domě a na oblečení

1) Jemně otřete skvrnu na semišovém povrchu pilníkem na nehty.

.

2) Rez je dokonale odstraněn z příborů a jídel s citronovou šťávou nebo kouskem cibule.

.

3) Aceton (odstraňovač laků na nehty) pomůže obnovit původní bělost vašich bot a funguje dobře s jakýmkoli materiálem.

.

4) Objevují se na panenkách skvrny od inkoustu? Od nich pomáhají s přípravky obsahujícími peroxid benzenu – jedná se o krémy proti akné, gely.

.

5) Kombinací peroxidu vodíku a sody získáte skutečný univerzální nástroj, který dokáže odstranit i přetrvávající staré skvrny.

.

6) Cola pomáhá s mastnými skvrnami na oděvu, takže při praní je dobré nalít trochu coly do pračky.

.

7) Teflonová podešev žehličky může být snadno vyčištěna otíráním povrchu podešve hrubou stranou houby zvlhčené v octě.

.

8) Dětský prášek je dobrý v tom, že vyplňuje všechny malé otvory mezi vlákny v tkáni a absorbuje tuk. Pokud je to možné, naneste dětský prášek na všechny čerstvé skvrny na oděvu.

.

9) Tvrdohlavé skvrny od kávy, čaje a fondantu na šálku lze snadno odstranit zubní pastou!

.

10) S plísní se můžete vypořádat pomocí vodky! Nalijte vodku do stříkací láhve. Vyměňte postižený povrch bez lítosti. Počkejte několik minut. Vyčistěte houbou nebo hadrem.

.

11) Pokud nebylo možné kávu zcela odstranit, pomůže následující recept: smíchejte ocet a vodu v poměru 1: 1, navlhčete kontaminovaný povrch roztokem, nechte chvíli chvíli opláchnout, osušte.

.

12) Sprchová záclona, ​​která je neustále ve vodě, je pokryta plísní a žlutými skvrnami. Odešlete oponu do bubnu pračky spolu se dvěma ručníky (pro důkladnější vyčištění).

.

13) Pro mytí sprchové kabiny od mýdlových oděrek, smíchejte 2 lžíce. l vodu s lžičkou vodky, namočte ručník do tohoto roztoku, otřete jej kontaminovanými povrchy a poté je otřete suchou hadříkem.

.

14) Vlhké ubrousky velmi dobře pomáhají odstraňovat čerstvé skvrny z deodorantu!

.

15) Vysoký obsah kyseliny citronové v pomerančové kůře ničí bakterie a plísně a také odstraňuje mýdlové skvrny a minerální usazeniny.

.

16) Lékařský alkohol dokonale rozpouští tukovou bázi rtěnky. V případě absence čistého alkoholu můžete užívat jakýkoli produkt obsahující alkohol, ale pouze bezbarvý.

.

17) Odstranění skvrny z plstěného pera pomůže … obyčejná zubní pasta. Naneste pastu na hadřík a jemně otřete vatovým tamponem. Opakujte znovu, dokud nezůstane stopa.

.

18) Rostlinný nebo olivový olej pomůže vymazat pokožku barvením vlasů. Navlhčete vatový tampón teplým olejem, ošetřte tmavé stopy barvy a počkejte 15 minut. Opláchněte.

.

19) Chcete-li odstranit skvrnu od inkoustu, ošetřete ji lakem na vlasy. Tato metoda bude fungovat, pokud je lak vyroben na bázi polyesteru nebo jeho derivátů. Po lakování tkaninu ihned a důkladně opláchněte.

.

20) Čerstvá slupka pomeranče pomáhá odstranit žlutý plak na zubech. Pro bělení zubů jednoduše smažte sklovinu čerstvou pomerančovou kůrou 2-3 minuty a poté vypláchněte ústa teplou vodou.

.

21) K odstranění skvrn inkoustu z oblečení budete potřebovat pouze dvě ingredience, které jsou v každé kuchyni – plnotučné mléko a bílý ocet.

.

22) Získala toaleta nevzhledný vzhled? Skvrny od tvrdé vody, vápna a dalších usazenin – to vše přinese oblíbený osvěžující nápoj – Coca-Cola.

.

23) Milovaní všemi motoristy, WD-40 přijde na pomoc, pokud váš mladý umělec namaloval zeď nebo nábytek pomocí barevných tužek nebo fixek. Posypte a otřete.

.

24) Chcete-li odstranit skvrny žlutého potu na oděvu, připravte směs následujících složek: tekutá myčka nádobí, peroxid vodíku a jedlá soda.

.

25) Amoniak pomůže zabarvení travní stopy. Tampón je hojně navlhčen alkoholem a otřel zabarvenou oblast. Poté produkt důkladně omyjte pod proudem teplé vody.

.

26) Tmavé stopy kávy, čaje, bobulí a tuku na světlých deskách jsou dokonale eliminovány melaminovou houbou.

.

Jaké další metody odstraňování skvrn víte?

Share