Požár v 11. patře paneláku: co je již známo o smutné tragédii v Bohumíně

Požár panelového domu v Bohumíně je nejtragičtější od roku 1990. Zrovna v bytě zemřelo při požáru 6 lidí. Svědky natočili videa, a z tomu bylo jasně, že nikdo, kdo setrval v bytě, neměl šanci tento požár přežít. Jde z nich pochopit proč 5 lidí se snažilo smrtí uhnout skokem z oken.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Podle hasičů chybělo  několik minut k tomu, aby dostali do místa události a teoretický by je mohlo dojit k záchraně.  Celkem obětí je 11, z toho 3 jsou děti. Jsou tam i poraněné lidi, ke kterým patří 2 hasiči a policista.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Svědci uvedli, že postup záchranářů nebyl v pořádku. „Od okamžiku, kdy jsem dorazil k domu, uběhlo deset minut, načež z bytu vyskočila dívka přímo před dům, stále bez přítomnosti kohokoliv ze zasahujících jednotek,“ řekl jeden svědek.

Podle úředních údajů tragédii tak velkého rozsahu nemohli hasiči v celkově míře zabránit.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Bližší informaci teď policisté určují, ale ještě v sobotu došlo k zadržení člověka, který podle všeho polil několik míst hořlavou látkou a tím překazil  v 11. patře únik před požárem. Vyšetřovatelé už našlo stopy po hořlavé látce.

Zdroj: seznamzpravy.cz

„Kriminalisté a policejní specialisté provádí od včerejších (sobotních) večerních hodin ohledání místa činu. Na místě je také speciální tým zabývající se identifikací obětí hromadných úmrtí. Na místě byl také přítomen psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání urychlovačů hoření,“ uvedla policie pro média.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Za nešťastným požárem stojí podle bohumínského místostarosty Igore Bruzla vyřizování nějakého rodinného problému.  „Mělo se tam jednat o nějakou oslavu, na kterou zřejmě přišel i host, který tam asi nebyl zván, a ten se k tomu postavil, jak se k tomu postavil, je to šílené,“ komentoval Bruzl.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Policejní ředitel Moravskoslezského kraje Tomáš Kužel už dosvědčil, že podezřelý muž je zadržený a momentálně je v nemocnici a dokonce ještě vyslechnut nebyl.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Kužel ale zatím nechtěl upřesnit jestli zločinec byl jenem nebo byli jich více.  „Mohu veřejnost uklidnit, že se tady nepohybuje někde volně nějaký pachatel, který je schopen nějakou takovou věc udělat znova. Myslím si, že jsme dobře směrem k pachateli,“ komentoval policejní ředitel Kužel.

Share