“Praskala mi chodidla”: Problémy s Fanánkovou protézou

54letý zpěvák a frontman kapely Tři sestry Lou Fanánek Hagen ztratil svou končetinu v roce 1986, kdy mu ji v pražském Veleslavíně amputoval vlak. Teď má problémy s protézou.

Zdroj: krajskelisty.cz

Ztratit jakoukoli končetinu je není jednoduché, jak morálně, tak u materiálně. Fanánková protéza už několikrát prasknula. Cena umělého nového chodidla je 60 tisíc korun.

Zdroj: krajskelisty.cz

Určitě frontman poškodil svá chodidla sám, a přesně svou vahou, když přesáhla 100 kilo. “Tedy mám naštěstí, musím to zaklepat, chodidla dobrá. Ale jeden čas praskala, protože jsou koncipovaná asi do 110 kilo,” řekl zpěvák.

Zdroj: blesk.cz

“V té době měl jsem kil 105, dnes mám rovných 100. Možná těch 5 kilo hrají velkou roli,” dodal Fanánek. Také praskání chodidla se velmi často stávalo během koncertů. “Praskalo při nějakém skoku, když byla někde nějaká nerovnost. Ale nejvíc, když jsem skákal z pódia,” řekl frontman kapely Tři sestry.

Zdroj: blesk.cz

“Protézy nejsou nastavené úplně na milimetr stejně na výšku nositele a i ty milimetrové rozdíly pak působí bolesti v zádech,” uvedl Fanánek.

Zdroj: blesk.cz

Také zpěvák uvedl, že když dostává novou protézu, trpí dva dny bolesti. Hagen také má náhradní protézy, ale je se snaží nepoužívat, protože nechce trpět žádné bolesti.

Zdroj: blesk.cz

Share