„Prázdniny byly s ohledem na návštěvnost nadprůměrné“: Jak české ubytovací zařízení se budou postupovat s ohledem na nová opatření během podzimního a zimního období

Letního tepla v Krkonoších letos si odjeli užívat především tuzemské občane. Blíže ke konci prázdnin byli tam dokonce i cizinci z Německa a Polska. Podle názoru ubytovatelů Češi zachránili turistickou sezonu.

Zdroj: irozhlas.cz

Ve srovnaní se začátkem léta a koncem jara bylo to období zcela nadprůměrné.Kvůli epidemii ubytovatele přišli o výdělek, ale dle šéfa infocentru ve Špindlerově Mlýně se konec letního období to srovnal. „Prázdniny byly s ohledem na návštěvnost nadprůměrné,“ dodal šéf Martin Jandura.

Zdroj: salzburgerland.com

Letos Češi měla méně možnosti jak trávit dovolenou, tak si většina z nich zvolila odpočinek v Česku.

Zdroj: salzburgerland.com

Jandura uvedl, že nyní rezervace běží, ale vůči prudkému rostu počtu nakažených infekční nemoci COVID-19 a s tím zahájenými novými hygienickými opatření nikdo neví jak turistická sezona se ukončí.

Zdroj: salzburgerland.com

Během léta zatím ani jeden hotel nebo ubytovací zařízení zavřeno nebylo. K potížím došlo, dle Jandury, pouze ve dvou hotelech, a to brzy vyřešili tím, že dezinfikovali každou místnost a poslali pracovníky do karantény.

Zdroj: salzburgerland.com

Ubytovací zařízení do konce podzimu se snaží maximálně přizpůsobit podmínky ubytování.

Zdroj: salzburgerland.com

Třeba nově hosté budou mít možnost stornovat rezervací a i v den přijede a to s vracením zálohy za rezervace.

Share