Příběh Appy: Kočky, kterou si nikdo nechtěl vzít z útulku

Ti, kteří pracují v útulcích pro toulavé psy a kočky, vědí, jak těžké najít majitele pro domácí mazlíčky s určitým problémem.

Jen málo lidí si chce vzít domů jednookého psa nebo kočku bez jedné tlapky. Ale taková zvířata jsou zvyklá žít se svými výjimečnostmi a chováním se neliší od zdravých kamarádu. I takoví neobvyklí mazlíčci jsou však navzdory problémům z útulku odvezeni.

Zdroj: mimimetr.me

V jednom centru žila kočka Appa, která měla vzácnou genetickou chorobu, která postihla kůži. Kvůli tomu byl její vzhled nestandardní a pro mnoho lidí vypadal odpudivě, takže nebyli ochotni ji vzít k sobě.

Zdroj: mimimetr.me

Fotografie kočky byla zveřejněna ve skupině, kde se nacházely domácí zvířata s podobným onemocněním. Dívka jménem Elise nedávno ztratila svou milovanou kočka, která měla stejnou kožní patologii.

Právě se zabývala hledáním nového mazlíčka a chtěla si vzít stejné zvíře, protože měla zkušenosti s péčí o tak zvláštního mazlíka.

Zdroj: mimimetr.me

Tak se Appa ocitla v domě Elise. Kromě kožní onemocnění měla kočka ještě srdeční problémy. Tyto okolnosti ale dívku nevyděsily, ona začala se věnovat léčbě holčičky.

Zdroj: mimimetr.me

Je třeba poznamenat, že kočka patří k plemeni Selkirk Rex, kteří mají od přírody jemnou srst. V důsledku genetického onemocnění se však srst otírá a kůže se ztenčuje, což způsobuje praskliny a rány. Chudé zvíře je v těchto místech neustále obtěžováno bolestmi. Appa měla nejvíce postiženou oblast krku, a tak jí Elise musela uvázat šátky.

Zdroj: mimimetr.me

Život Appy je sledován mnoha uživateli na Instagramu a sledovateli se bojí o její zdravotní stav.

Nova panička zveřejňuje různé fotky miláčka. Po provedené léčbě se stav kočky mnohem zlepšil a nyní vypadá jako skutečná krása.

Zdroj: mimimetr.me

Zvířata s podobným onemocněním jsou obvykle oblečena v ochranném oblečení, aby nedošlo k kontaktu s okolními předměty.

Na Appu se ale obléká jen obojek a na procházku ji majitelka vozí v dětském kočárku.

Zdroj: mimimetr.me

Share