Pražský magistrát a hygienici budou vyšetřovat případ Miroslava Kalouska: poslanec může dostat pokutu až 10 tisíc korun

Nejprve do restaurace přišel Roman Prymula a o pár týdnů později to udělal Miroslav Kalousek. Už je reakce od pražského magistrátu a hygieniků. Povedou správní řízení. Poslanec TOP 09 řekl, že jen šel na jedno pivo do restaurace a poté hned odešel. Hospoda by musela být zavřená.

Bývalý ministr financí a jeden ze zakladatelů strany TOP 09 Miroslav Kalousek přišel do jedné hospody na Vinohradech vypít jedno pivo.

Zdroj: YouTube / TOP 09

Uviděli to redaktoři portálu iRozhlas.cz. Bylo to trochu divné, protože nyní musí být všechny restaurace, hospody, bary a kluby zavřené.

Tato hospoda mohla fungovat, ale pouze přes výdejní okénko. Přesto předseda poslaneckého klubu TOP 09 vešel dovnitř a zůstal tam přes 40 minut.

Zdroj: YouTube / Ministerstvo financí

Případ nyní budou vyšetřovat pražští hygienici i pražský magistrát. Bývalý ministr financí řekl, že často chodí do restaurací kupovat si jídlo, uvnitř však nejí.

Zdroj: YouTube / DVTV

Podle svých slov si ale před tím rád dá jedno pivo. Tvrdí však, že ho v restauraci obvykle nepije, zejména v tomto období.

Magistrát Prahy povede správní řízení s Miroslavem Kalouskem. Došlo k porušení opatření zavedených vládou. Primátor Prahy Zdeněk Hřib promluvil o tom na svém Twitteru.

Vyšetřování budou provádět také pražští hygienici. Šéfka pražské hygieny Zdeňka Jágrová řekla pro Seznam Zprávy, že nejdříve dokončí vyšetřování Romana Prymuly a pak se budou zabývat případem Miroslava Kalouska.

Zdroj: YouTube

Pražská hygiena bude vyšetřovat, zda poslanec zavedená hygienická opatření porušil, nebo ne. Pokud by bylo zjištěno, že porušil opatření, hrozí mu v takovém případě pokuta až 10 tisíc korun.

Zdroj: YouTube / COOL Feed

Miroslav Kalousek patřil k těm politikům, kteří nemilosrdně kritizovali bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymulu za jeho návštěvu restaurace.

Zdroj: YouTube / COOL Feed

Tehdy vyzval Romana Prymulu k omluvě a řekl, že po této kauze by měl podat demisi. Roman Prymula tak byl ministrem necelé dva měsíce.

Zdroj: YouTube / reflex_cz

Miroslav Kalousek se na svém Twitteru po chvíli omluvil a přiznal, že udělal chybu. Podle něj ale nic neporušil a nechce, aby ho srovnávali s Romanem Prymulou.

PSALI JSME: BLATNÝ PŘIPRAVIL SYSTÉM PRO ZAVEDENÍ NOVÝCH OPATŘENÍ A UVOLŇOVÁNÍ: DLE MINISTRA MODEL BUDE SROZUMITELNÝ I PRO OBYČEJNÉ LIDI

Share