Před 14 lety lékaři oddělili siamská dvojčata: Jak žijí holky nyní

Dnes se s vámi chceme podělit o další vzrušující příběh o dvou okouzlujících siamských dvojčatech. Je to už 14 let, co o život Abby a Isabel bojoval celý tým lékařů.

Dvojčata / Zdroj: laykni.com

Když se narodili, jejich těla byla srostlá. Všichni známe mnoho příběhů, kdy lékaři dokázali úspěšně oddělit od sebe siamská dvojčata a žili plnohodnotný život. Ale tento případ dal pořádně zabrat lékařům. Sestry měli smíchané mezi sebou orgány, což vlastně dělalo oddělení komplikovanějším.

Dvojčata / Zdroj: laykni.com

Nejtěžší operace byla provedena 12. května 2006, na ni pracovalo 17 lékařů! Byla úspěšná, obě holčičky přežily, po dvou týdnech se dívky mohly vrátit domů.

Dvojčata / Zdroj: laykni.com

Už je to čtrnáct let. Holky žijí normální život, chodí do školy, na gymnastiku, mají mnoho přátel, milují módu, neustále se oblékají do různých oblečení.

Dvojčata / Zdroj: laykni.com

Ale kromě toho mezi sebou milují soutěžit. Jak říkají psychologové, bylo třeba je rozdělit, protože každá z nich je samostatná osobnost. A sestry přiznávají, že rády chodí za ruce na veřejnosti.

Dvojčata / Zdroj: laykni.com

Pro rodiče to je velmi dojemné, že se jejich holky pořád pevně drží za ruce. Oni rady vzpomínají, jak hned po porodu udělali tentýž čin, a dodnes to spojení mezi nimi je tak pevné.

Psali jsme:Jitka Čvančarová a Zuzana Bubílková: Jaké šaty oblékla moderátorka na vyhlášení soutěže Muž roku

PSALI JSME: JEDNO TĚLO PRO DVA LIDI: JAK ŽIJÍ 28LETÁ SIAMSKÁ DVOJČATA

PŘIPOMÍNÁME: PŘED TŘEMI LETY LÉKAŘI ODDĚLILI ROČNÍ SIAMSKÁ DVOJČATA: JAK SE TEĎ DAŘÍ DĚTEM

Share