Žena si vzala štěně, které nikdo nechtěl a brzy zjistila, že se jedná o zcela neobvyklého psa

Příliš aktivní štěňata samozřejmě nejsou darem. Nebo alespoň ne pro každého.

Bohužel pro malou Penny žádný z jejích nových majitelů nechtěl takové štěně chovat. Proto byla Penny několikrát vrácena do útulku, jehož pracovníci pro ni tvrdohlavě pokračovali v hledání nové rodiny, která by dokázala snášet všechny její trapasy.

A teď přišel ten šťastný den pro Penny. Rozhodla si ji vzít žena jménem Leonora Anzaldo, která se na první pohled do Penny zamilovala. Leonora od samého začátku chápala, že takové problematické štěně bude potřebovat nejen upřímnou lásku, ale také nějakou činnost, aby vypotřebovalo energii navíc.

Bývalí majitelé Penny očividně pro Penny nenašli vhodnou aktivitu, takže je zvyklá ničit všechno, co jí stojí v cestě. Leonora se to pokusila napravit tím, že se ujistila, že Penny má s ní doma něco na hraní. Nové majitelce bylo brzy jasné, že se jí do rukou dostalo neobvykle chytré štěně.

Nejprve Leonora naučila Penny sedět. Štěně uspělo ne za den ani za týden, ale na třetí pokus. Leonora překvapená přešla k obtížnějším věcem. Výsledkem je, že ve věku osmi měsíců zná Penny mnoho triků, které nedokáže ani většina dospělých psů.

Leonora někde četla, že v jejich mentálních schopnostech lze psy srovnávat s velmi malými dětmi, a rozhodla se tuto teorii vyzkoušet v praxi. Za tímto účelem si koupila plastová písmena a naučila ji rozlišovat různé tvary na pohled a dokonce… šířit svůj vlastní názor.

Je zřejmé, že Penny potřebovala jen majitele, který by s ní trávil spoustu času a dokázal krmit její zvědavost. Takový majitel byl nalezen a výsledek můžete vidět sami – Penny je velmi inteligentní pes.

ŽENA ŠLA KOLEM BETLÉMA A VŠIMLA SI, ŽE S JESLIČKAMI NĚCO NENÍ V POŘÁDKU: KDYŽ SE PŘIBLÍŽILA, UKÁZALO SE, ŽE JESLE, VE KTERÝCH MĚL LEŽET JEŽÍŠEK, OBSADIL PES

ŠTĚNĚ BYLO NALEZENO NA ULICI A NEMĚLO VŮBEC SRST: KDYŽ SE TOULAVÝ PES DOSTAL DO DOBRÝCH RUKOU, ZMĚNIL SE K NEPOZNÁNÍ

Share