Předčasné hlasování v USA dosáhlo nového rekordu

V amerických prezidentských volbách hlasovalo 90 % Američanů předčasně

Rekordních 90 milionů Američanů hlasovalo na začátku amerických prezidentských voleb, údaje to ukázaly v sobotu, když prezident Donald Trump a jeho demokratický rival Joe Biden vedli kampaň po celé zemi, aby se pokusili ovlivnit několik zbývajících, a možná váhajících voličů, uvedla agentura Reuters .

 

Zdroj: YouTube.com

 

Vysoký počet prvních voličů, přibližně 65 % z celkové volební účasti v roce 2016, odráží vysoký zájem o volby, zbývají tři dny před volební kampaní. Obavy z nakažení koronavirem v rušných volebních místnostech, v úterý volební den také zvýšily počet lidí, kteří hlasovali poštou nebo v předčasných volebních místnostech.

 

Zdroj: YouTube.com

 

Trump, jako republikán poslední dny své volební kampaně kritizuje vládní úředníky a zdravotníky, kteří se snaží bojovat proti pandemii, i když znovu zaplaví USA.

 

Zdroj: YouTube.com

 

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že Trump celostátně zaostává za bývalým viceprezidentem Bidenem, ale s tvrdší konkurencí v těch nejkonkurenceschopnějších státech, které budou volby určovat. Voliči tvrdí, že jejich hlavním problémem je koronavirus.

 

Zdroj: YouTube.com

 

Trump opakovaně, bez důkazů, uvedl, že hlasovací lístky jsou náchylné k podvodu, a nedávno tvrdil, že se počítají pouze výsledky dostupné ve volební noci. V návalu legálních tahů se jeho kampaň snažila omezit hlasování nepřítomných.

 

Zdroj: YouTube.com

 

Úředníci v několika státech, včetně Pensylvánie a Wisconsinu, tvrdí, že spočítání všech těchto zásilkových hlasovacích lístků může trvat několik dní, což znamená, že pokud výsledek závisí na těchto státech, mohou existovat dny nejistoty.

V sobotu se Trump zaměřil na pensylvánskou kampaň a plánoval celkem čtyři shromáždění. „Pokud vyhrajeme v Pensylvánii, není o čem diskutovat,“ řekl Trump během svého druhého vystoupení v daným dni v Readingu.

 

Zdroj: YouTube.com

 

Ve státě ještě není zaznamenán prudký nárůst případů koronaviru ohrožujícího kapacitu nemocnic ve Wisconsinu a ani v dalších státech, kde k bojům dochází. Téměř 8 700 lidí ve státě však na tuto nemoc zemřelo.

 

Share