Premiér Babiš říká, že situace není závažná a za vysoké nárůsty může tlak „úspěšných“ zemí

Premiér Andrej Babiš si myslí, že za velkým nárůstem nemocných v České republice může být nátlak „úspěšných“ zemí. Semafor údajně funguje správně a hygienici reagují rychle.

I přes tisícovkové nárůsty dle Babiše situace není závažná. Ovšem je potřeba se dodržovat hygienických pravidel jako je nošení roušek a dodržování bezpečnostní vzdálenosti.

Zdroj: Youtube

Za důležitá čísla předseda také považuje počet hospitalizovaných pacientů a obětí na jeden milion obyvatel. V tom je Česká republika jednou z nejlepších zemí v EU.

Za vysoký nárůst dle Babiše mohou úspěšné země jako jsou například Izrael a Singapur, které tlačily ostatní, aby se co nejdřív vracely do normálu. Proto se zvýšil počet nakažených a vláda musí reagovat plošnými opatřeními.

Zdroj: Youtube

I když se v Česku za poslední dva týdny nakazilo hodně lidí, premiér nepovažuje situaci za závažnou.

Andrej Babiš zdůrazňuje, že se díváme na špatná čísla a uvádí, že jsme 6. nejlepší zemí v Evropě podle smrtnosti.

Zdroj: radio.cz

V květnu ministr Adam Vojtěch tvrdil, že koronavir máme za sebou, ale opak byl pravdou. Nyní se počty nakažených razantně zvýšily a aktuálně se s nemocí potýká více než 10 tisíc lidí.

Zvýšil se také počet hospitalizovaných. V nemocnicích je nyní 244 pacientů a 57 z nich jsou v těžkém stavu.

Zdroj: ihned.cz

Andrej Babiš zatím nedokáže předpokládat, jak se epidemie bude vyvíjet. Dle premiéra je důležitá struktura nakažených a ta se za poslední měsíce změnila.

Nakonec premiér žádá o solidaritu mladých lidí ke starší generaci, která je nejvíce ohrožená. Proto chce, aby mladí lidé nosili roušky.

Zdroj: ihned.cz

Share