Příběh manželského páru, který zmizel v roce 1998 na moři

Thomas a Eileen Haynes Lonergan jsou manželé z Ameriky, Baton Rouge, Louisiana. V roce 1998 zmizeli beze stopy mimo korálový útes v severovýchodní Austrálii. Příběh tohoto páru je tak podivný a záhadný, že v roce 2003 dokonce napsali zápletku k filmu „Open Water“.

pár Tom a Eileen/ Zdroj: kenguru.plus

Tom a Eileen se setkali ještě jako studenti a o několik let později se vzali. Vášeň mladého páru pro cestování a potápění přivedla mladý pár zvlášť sblížila. Můžeme říct, že je to vášeň pro potápění zahrála špatný vtip s nimi.

pár Tom a Eileen/ Zdroj: kenguru.plus

Stalo se to 25. ledna 1998 v australském Port Douglasu, odkud se pár vydal na prohlídku lodi „Outer Edge“. Loď nabídla cestujícím potápění poblíž Velkého bariérového útesu.

Pár nesouhlasil s doprovázením instruktora, protože oni sami měli s potápěním bohaté zkušenosti. Pár se ponořil třikrát sám. Po třetím ponoru se všichni členové týmu vrátili na loď. Až na Thomase a Eileen. Nejúžasnější je, že si nikdo z týmu nevšiml jejich nepřítomnosti.

Později jeden z členů týmu tvrdil, že je pravděpodobné, že pár byl omylem započítán dvakrát. Současně další z přítomných zajišťuje, že nedošlo k žádnému vyvolání. Tak či onak, tato situace stále zůstává záhadou.

pár Tom a Eileen/ Zdroj: kenguru.plus

Výsledkem je, že loď opustila a nechala Lonergany ve volném moři. Následujícího rána však loď šla znovu na stejné místo s novou skupinou.

Jeden z turistů během ponoru našel opasek z potápěčského vybavení. A i poté si tým nic nevšiml a o pochybném nálezu se všichni rozhodli, že pás prostě ztratil jeden z potápěčů.

Pouhé dva dny po této nešťastné plavbě lodí byla nalezena taška obsahující ID Thomase a Eileen. Po kontaktování policie se ukázalo, že jejich hotelový pokoj byl prázdný. Teprve poté bylo známo zmizení páru. Zároveň vyšlo najevo, že pár zůstal poblíž útesu.

Hledání začalo, ale bezvýsledně. Teprve o několik dní později našli části vybavení pohřešovaných. Žádné vyšetření zkoumající nálezy nemohlo prokázat, že pár potkal žraloky.

deska/ Zdroj: kenguru.plus

14. února se pátrání zastavilo a jen o šest měsíců později našli rybáři pamětní desku, na které si přečetli žádost o pomoc, kterou napsal Lonerganami. Jejich vyhledání však nepomohlo. Existuje mnoho verzí toho, co se jim mohlo stát. To vše je předpoklad. Je známo jedno – Lonergan zmizeli a jejich těla dosud nebyla nalezena.

PSALI JSME: GENETIKA DĚLÁ ZÁZRAKY: NEOBVYKLÝ PÁR UKÁZAL SVÉ DĚTI, KTERÉ JSOU OPRAVDU KRÁSNÉ

PŘIPOMÍNÁME: PÁR, KTERÝ JE PODLE VÁS NEJŠŤASTNĚJŠÍ: VÝBĚR UKÁŽE SKRYTÉ VNITŘNÍ HODNOTY

Share