Proč by se nemělo dávat mléko dospěle kočce: A odpovědí na další otázky milovníku koček

Ne všichni majitelé koček se o ně správně se starají. Ale nevhodná péče může mít vliv na kvalitu života zvířete. Shromáždili jsme 6 nejčastějších chyb majitelů koček.

Ilustrační foto
Zdroj: takprosto.cc

Správná výživa

Někteří majitelé dávají přednost krmení svých oblíbených chlupatých mazlíčku domácími potravinami, někteří rádi krmí domácí zvířata výhradně suchým krmivem. Odborníci doporučují, aby kočka byla krmená vlhkým krmivem a suché kuličky se používali jako občerstvení.

Je také třeba mít na paměti, že mléko je pro kočky kontraindikováno v jakémkoli věku. U novorozených koťátek to může způsobit poruchu trávení a vést k závažnějším problémům a u dospělých jedinců se v průběhu let snižuje produkce enzymu odpovědného za zpracování mléka.

Ilustrační foto
Zdroj: takprosto.cc

Pravidelná návštěva veterináře

Kočka musí být každých šest měsíců přivezena na vyšetření do veterinární kliniky, aby se zabránilo vzniku různých onemocnění. Nesmíme zapomenout ani na očkování zvířat. Měli byste také včas provést sterilizaci nebo kastraci zvířat.

Ilustrační foto
Zdroj: takprosto.cc

Koupání

Není žádným tajemstvím, že kočky nenávidí vodní procedury. Jsou i tak čisté, že není třeba je koupat. Ale v některých případech, kdy se bez koupání neobejde, je třeba umýt pouze znečištěné oblasti těla a používat šampon pro kočky.

Ilustrační foto
Zdroj: takprosto.cc

Pokojové rostliny

Některé druhy pokojových rostlin jsou toxické pro kočky. Pokud se chystáte pořídit si kotě, odstraňte aloe nebo azalky z domu, které mohou způsobit značné škody. Zvláště když zvíře bude chtít ochutnat si tyto rostliny.

Ilustrační foto
Zdroj: takprosto.cc

Chování koček

Pokud se kočka chová špatně, pak se mu něco nelíbí. Ignorování správného chozená na toaletu může být spojeno s některými zdravotními problémy.

Nadávat zvířeti za špatné chování by se nemělo, je nutné znát důvod jeho jednání. Když zvíře kazí nábytek, někteří majitelé se obrátí na veterináře, aby odstranili drápy domácího mazlíčka.

Tato barbarská a krutá metoda způsobuje přetrvávající bolesti tlap, může způsobit vývoj infekčního procesu a mnoho dalších zdravotních problémů.

Ilustrační foto
Zdroj: takprosto.cc

Kontakt s kočičkou

Nikdy nenechávejte kočku samotnou s malými dětmi. Dítě může tahat zvíře za ocas nebo vousy a v jako reakce v svoji obranu, kočka může dítěti ublížit.

Nezapomeňte vytvořit pro svého mazlíčka místo pro odpočinek, kde by mohl klidně zůstat sám.

Ilustrační foto
Zdroj: takprosto.cc

PSALI JSME: TŘI ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU, KTERÝM KOČKA PŘINESE ŠTĚSTÍ, ÚSPĚCH A LÁSKU

PŘIPOMÍNÁME: KOČKA ČERNÉ BARVY SE NARODILA SE ŠPATNÝMI TLAPKAMI, A PROTO BYLA VYHOZENA NA ULICI: KOČIČKA ALE NAŠLA SVÉHO PÁNA

Share