Proč drahé košile mají knoflík na zadní straně límce a očko na prošívací linii zad a sedla

V šatníku každého muže určitě musí být košile. Ti, kteří dávají přednost klasickému stylu, si ve svém šatníku nechají alespoň pár drahých spolu s těmi každodenními.

Zdroj: youtube.com

Právě drahé kvalitní výrobky můžete poznávat podle očka a knoflíku na zadní straně. Proč jsou tam potřeba? Tyto podrobnosti nejsou příliš patrné, nejsou nutné – jak se objevily, za jakým účelem?

Zdroj: youtube.com

Historie knoflíku zasahuje více než jedno století. To bylo vynalezeno americkou oděvní firmou Brooks and Brothers. Poprvé se knoflík objevil v roce 1890. Límec, který byl vpředu připevněny dvojicí knoflíků kolem rohů, již byly na trhu, ale tato společnost zašla ještě dále přidáním knoflíku vzadu.

Pokud někdo ještě nepochopil, tajemství knoflíku je jednoduché. Jeho účelem bylo udržet kravatu v poloze, ve které by měla být. Vypadalo to špatně, když vyčnívalo zpod límce vzadu nebo bylo vidět zpoza rohů vpředu. Nesklouzalo to kvůli knoflíkům.

Zdroj: youtube.com

Ale v naší době se střih a typ kravat změnily, takže knoflíky se staly ozdobným znakem, náznakem úctyhodnosti a finančního postavení. Košile navíc nesou část historie a tradic, jako jsou vojenské uniformy nebo profesionální oblečení.

Očko na zadní straně pánské košile

Očko se poprvé objevilo na vojenské uniformě námořníků v Americe. První košile s nimi byla vydána ve 20. letech 20. století, o 30 let později než model s třetím knoflíkem. Bylo to nutné, aby košili bylo možné úhledně zavěsit do skříňky bez věšáku. Na lodích pro ně prostě nebylo místo, ale chtěl jsem si zachovat úhledný vzhled oblečení bez neustálého žehlení.

Zdroj: youtube.com

Myšlenka se rychle uplatnila v civilním životě, hlavní výrobce levných košil, Gunt-Shirtmakers, je přidal do studentských oděvů, takové očko by mladým lidem poskytlo pohodlí v každodenním životě. Studenti však inovaci neocenili.

Zdroj: youtube.com

Ukázalo se, že dívky často chytily kluky, se kterými chtěli komunikovat pomocí očka, a to se odlepilo a houpalo ocasem. Proto se tomu říkalo ovocné očko. Každému bylo zřejmé, že toto „ovoce“, jak říkali v té době, se líbilo dívkám. Proto si chlápci s celými košilemi začali strhávat také vlastní očko, aby nebyli podezříváni z dívčí antipatie. V naší době byla tato marnost bezpečně zapomenuta, ale očko zůstalo. A je opravdu užitečné pověsit si košili tam, kde nejsou žádné věšáky.

Zdroj: youtube.com

Naštěstí moderní dívky nemusí chlapovi trhat oblečení; je docela vhodné dotknout se jeho ramene nebo ho vzít za ruku.

PSALI JSME: „TENTO MUŽ VYPADÁ JAKO DISNEYOVSKÝ PRINC“: ZBÝVÁ JEN ROZHODNOUT, KTERÝ Z NICH

ČTĚTE TAKÉ: TYTO SESTRY BYLY POVAŽOVÁNY ZA OŠKLIVÉ: TRANSFORMACE JIM DOSLOVA ZABRALA DEN

Share