Proč rozřezávat gumové rukavice na kousky

Nedávno jsem byl na návštěvě u svého starého kamaráda. Stavil jsem se na šálek čaje a pobavit se o životě. Můj kamarád je architekt. Je to velmi kreativní a tvořivý člověk. Žádná věc v jeho domě neleží nečinně. Všemu je schopen nalézt použítí. Od takových lidí se mamé co naučit.

O čem chci mluvit. O tom, že marně vyhazujeme některé staré věci. Mohou se stát dobrým materiálem pro ruční výrobky a být užitečné v domacnosti. Vše, co je potřeba, je jen trocha představivosti. A samozřejmě je nutné znát pár užitečných life hacků.

Zdroj: drjimtaylor.com

PROČ JE POTŘEBA ROZŘEZÁVAT GUMOVÉ RUKAVICE NA KOUSKY

Všiml jsem si sáčku těstovin na kamarádově stole. Byl svázán speciální gumičkou – nevím, kde lze takovou sehnat. My s manželkou používáme količky na prádlo z balkonu na uzavírání sáčků s potravinami. Ale můj architekt má své vlastní vynálezy. Zeptal jsem se ho, kde sehnal tyto gumičky na těstoviny. A naučil jsem se od něj spoustu zajímavých věcí.

Hned řeknu – je to všechno o gumových rukavicích. Nejčastěji je vyhazujeme, zejména pokud jsou na jedno použítí. O tom, proč rozřezávat gumové rukavice na části a co z toho lze udělat, si řekneme v tomto článku.

PYTEL NA ODPADKY

Zdroj: freepik.com

Je nutné nastříhat několik širokých gumových „kroužků“ a připevnit je jeden za druhým. Mělo by to být něco jako girlanda. Pak je nutné spojit konce této gumy pomocí kancelářské sponky, abyste je mohli snadno odstranit a použít ještě mnohokrát.

Připevňujeme takovou gumičkovou girlandu na odpadkový koš. Ověřeno: pytel se drží dobře a nepadá. Nyní je sběr a odvoz odpadků mnohem snazší. Táto metoda se mi líbí – nyní ji aktivně využívám.

KROUPY A KOŘENÍ

Zdroj: thespruce.comŠiroké a úzké gumové pásky z rukavic jsou užitečné pro skladování otevřených sáčků s potravinami. Makaróny, rýže, káva a mnoho dalšího se již nebudou v kuchyni rozsypávat. Skladování potravin tímto způsobem nezaujímá moc prostoru a je velmi snadné. Úložného prostoru ve skříni teď je mnohem více.

Stejným způsobem spínám koření ve sklenicích. Nyní jsou všechna koření na jednom místě. Teď to není problém najít potřebné nádobky. Mimochodem, je také snazší je třídit. Vřele doporučuji to vyzkoušet.

RAMÍNKO NA ŠATY

Zdroj: mycoathangers.com.au

Pomocí gumičky ze starých rukavic se dá vylepšit i levná ramínka na šaty. Další life hack od mého kamaráda. Takové ramínko jsem viděl v jeho skříni. Oblečení z levných ramínek obvykle sklouzává ale díky gumičce zůstane viset na svém místě.

Vezmeme si část gumové rukavice a navlékneme na ramínko. Vznika něco jako protiskluzová ramínká vyrobená ze silikonu. Táto ramínka nejsou levná a za účelem šetření peněz se dá použít staré rukavice.

PRKÉNKO

Zdroj: made-in-china.com

Obyčejné prkénko často klouzá. Použíjeme dva proužky z rukavic a připevníme je k okrajům prkénka, které již klouzat nebude. Krájení potravin se stane stokrát jednodušší. Lze také nalepit kousky rukavic na nožky domácích spotřebičů. Rukavice budou vynikajícím amortizujícím materiálem.

PRO LAHVIČKY A UBROUSKY

Zdroj: crateandbarrel.ca

A další užitečný life hack. Pomocí gumiček z rukavic se dá připevnit ubrousek na hrdlo lahve se sirupem do kávy. Takovým způsobem kapičky sirupu nebudou téct dolů. Neznečistíte si tedy ani ruce ani povrch stolu. Stejnou gumu používám pro láhev se slunečnicovým olejem. Efekt je stejný – vše je čisté a bez mastných skvrn.

Samozřejmě můžete přijít na mnoho dalších způsobů použítí starých gumových rukavic. Nyní, když budete vyhazovat staré rukavice – zamyslete se, možná byste jim měli dát druhou šanci? Nechte je ještě nějakou dobu sloužit. A jaké další využítí jednoduchých gumových rukavic byste dokázali vymyslet?

Share