Prodejci věnců byli nuceni jít domů, strážníci jim zakázali obchodovat venku: na sociálních sítích se lidé bouří

V poslední době vláda dost často měnila opatření proti koronaviru. Kvůli tomu se běžní občané pletli a nechápali, co ještě mohou dělat a co už ne. V Pardubicích strážníci poslali domů několik prodejců věnců, kteří obchodovali u hřbitova. Nyní je tento druh obchodu zakázán.

Tato událost vyvolala obrovské pobouření lidí, řada z nich se k ní vyjádřila na sociálních sítích. Květinářství prý mohou ještě fungovat.

Zdroj: Městská policie Pardubice

Strážníci v Pardubicích prostřednictvím svého facebooku uvedli, že si uvědomují, že se opatření často mění. Musí však plnit nařízení vlády.

Zdroj: Městská policie Pardubice

„Chceme raději včas upozornit prodejce dušičkového zboží, že své stánky s věnci a chvojím dnes již z nařízení vlády provozovat nemohou,“ napsali strážníci.

Byli proto nuceni poslat domů 3 prodejce věnců. Prodejci stáli a obchodovali u Krematoria Pardubice.

Zdroj: Městská policie Pardubice

Ve středu vstoupila v platnost nová opatření, která tento druh obchodu dočasně zakazují. Nyní je zakázán jakýkoli obchod venku, s výjimkou farmářských trhů.

Zdroj: Městská policie Pardubice

To znamená, že prodej věnců venku je nyní také zakázán. Tato událost však vyvolala vlnu rozhořčení u uživatelů sociálních sítí.

„Tohle už je buzerace a lepší slovo fakt nenacházím,“ komentovala tuto situaci jedna žena.

Zdroj: YouTube

Mnoho lidí vnímalo prodej věnců venku jako květinářství. To se však ukázalo úplně jinak. Obchodníci s věnci se proto museli podřídit a jít domů.

Share