Pršelo a na skládce se malé štěně třáslo chladem

V deštivém dni zazvonil telefon na místním útulku v jedné z čínských provincií. Muž nahlásil, že viděl štěně, které někdo vyhodil. Pejsek byl na špinavé skládce a čekalo na pomoc…

Zdroj:youtube.com

Současně přišla k záchraně žena dobrovolnice. Pršelo a špatné počasí zhoršilo situaci, ve které se štěně ocitlo. Mělo štěstí jen proto, že se někdo včas obrátil na útulek a zachránil ho.

Když dobrovolnice dorazila, téměř se rozplakala. Chudáček seděl v hromádce odpadků a snažilo se najít úkryt. Jeho bílá srst byla ve špíně a on se pokusil najít alespoň trochu tepla a schovat se před deštěm.

Zdroj:youtube.com

Žena opatrně zvedla štěně a šla k autu. Pejsek žádným způsobem nereagoval, protože se chtělo zachránit co nejdříve. Položil hlavu na spasitelku a zcela důvěřoval ženě, který ho nesla.

Zdroj:youtube.com

Když dobrovolnice dorazila do útulku, okamžitě štěně umyla. Ukázalo se, že je velmi roztomilý a jeho srst vypadá jako bílý sníh. Proto štěně dostalo jméno Snowball.

Zdroj:youtube.com

Čistý a spokojený pejsek, šťastně spěchal k jídlu, a pak usnul. Dobrovolnice ho sledovala a rozhodla se, že štěně vyhodili pouze proto, že měl jedno oko menší než druhé.

Zdroj:youtube.com

To není téměř vidět a nezkazí to psa vůbec, ale někdo zjevně dal estetiku nad lidské vlastnosti a rozhodl se zbavit se nevhodného štěněte. Navíc to hodil do deště hned na špinavé skládce…

Bohužel v Číně jsou zvířata často vyhazována a není nutné, aby měla nějaké „vady“. Častěji lidé prostě nemají čas na štěňata, nebo se zbavují nepříjemného domácího mazlíčka.

Zdroj:youtube.com

Snowball měl štěstí, že ho našli a zachránili. Přál bych si, aby tam bylo více takových útulků a lidé, kteří vyhazují zvířata, byli přísně potrestáni!

Share