Prodavačka, jejíž dům byl spálen, byla překvapená, když se jí vesničané ukázali

Raisa byla osaměla žena, která žila ve vesnici a byla vynikající prodavačkou ve vesnickém obchodě. Ale téměř celá vesnice se Raise bála. Byla to vysoká, spíše hrubá, cynická a nekompromisní dáma. Mnozí očekávali skandál, když šli do obchodu. Obyvatelé chtěli hájit svá práva, ale Raisou to nefungovalo. Obchod vzkvétal, bez dluhů nebo skladovaného zboží. Raisu bylo i za co respektovat.

Zdroj: fatelines.net

Její osobní život nebyl úspěšný – její manžel zemřel v prvních letech jejich manželství (Raisa se oženila ve 20 letech) a Raisa víc nemilovala jiného. Jakmile do obchodu přišla stará žena a bylo Raise jasné, že umírá žízní a hladem. Lidé ve frontě se napjali, ale na rozdíl od očekávání jí Raisa dala láhev vody a housku. Stará žena lačně pohltila jídlo.

Zdroj: fatelines.net

Ukázalo se, že tato babička opustila sousední vesnici a její syn ji dlouho hledal. Prodavačka se rozčilila, snažila se zjistit, kdo to je, a babička se vrátila domů. Lidé také viděli, jak bezcitná Raisa dávala krmení štěňatům a koťatům bez domova.

Zdroj: obovsyom.com

A jednou šla prodavačka kolem domu Lidie, jejíž manžel pil, a uslyšela hrozné výkřiky. Běžela do domu a viděla – manžel bije svou ženu a dceru. Raisa s mužem vyřídila vše, že ten utekl a pak se vrátil jen kvůli věcem. Lidie byla Raise vděčná. Jeden nešťastný den, místní instalatér Vasil doběhl do Raisiného obchodu, velmi vyděšený. „Raika! Tvoje chata je v plamenech! Lidé tam nyní nalévají vodu, nevím, jestli stihnou uhasit! “ řekl.

Zdroj: fatelines.net

Raisa byla šokována. Neměla nic kromě domu. Bohužel, milovaný dům vyhořel celý. Raisa se rozčilovala, šla do obchodu a strávila tam noc a plakala několik hodin po sobě. A ráno na ni zaklepali: vesničané stáli na práhu a drželi v ruce nástroje. Sousedé vybudovali pro Raisu nový domov. A zatímco stavěli, Raisa žila s Lidou, kterou zachránila před manželem pijákem.

Zdroj: forbes.kz

Raisa brečela a děkovala svým sousedům. Nikdo neočekával, že tvrdá prodavačka je schopna na takové emoce.

Share