Průzkum ukázal, že většině lidí zpřísňování nevadí: nechtějí ale být omezování během Vánoc

Dle průzkumu společnosti Median by přibližně 60 % obyvatel České republiky nevadilo opětovné zpřísňování opatření. Stejný počet lidí však říká, že nechce omezovat kontakty během Vánoc. 25 procent Čechů také odložila návštěvu doktora kvůli obavám nakazit se koronavirem. Informuje o tom web novinky.cz.

Celkem 57 % lidí nejsou proti návratu Česka do 4. rizikového stupně. Souhlasí s tím hlavně voliči vládních stran.

Vánoce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Přitvrzování nevadí 70 % voličům ANO, 76 % voličům ČSSD a 76 procentům voličů komunistů. Z velké části dle průzkumu by zpřísňování nebylo problémem i pro starší lidi.

Se změnou protiepidemických pravidel nejvíce nesouhlasí studenti a voliči SPD a ODS.

Lidé/ Ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Šedesát procent lidí také odmítá omezovat své kontakty během Vánoc s blízkými a přáteli kvůli koronaviru. Třetina obyvatel je však ochotná kontakty omezit. Týká se tohlavně obyvatel hlavního města a studentů.

Očekává se, že ministr zdravotnictví Jan Blatný v pondělí předloží vládě návrh přechodu Česka zpět do 4. rizikového stupně.

Jan Blatný a Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Průzkum také ukázal, že 24 % lidí kvůli epidemii odložili pochod k doktorovi. Jsou to nejčastěji lidé nad 60 let. Ostatní se nákazy neobávali k lékaři šli.

Dotázáno bylo 1 052 lidí na 18 let 8. až 10. prosince.

PSALI JSME: ZEMAN ZNOVU POZVAL RODINU BABIŠOVÝCH NA NOVOROČNÍ OBĚD V LÁNECH: HOSTINY SE ZÚČASTNÍ I DĚTI

PŘIPOMÍNÁME: DOMINIKA GOTTOVÁ PROMLUVILA O SVÉM POSLEDNÍM ROZHOVORU SE SVÝM OTCEM KARLEM GOTTEM: BYLO TO ASI TÝDEN PŘED JEHO ODCHODEM

Share