Prymula má obavy, že si Vánoce neužijeme tak, jak jsme byli zvyklí: může za to údajně rychle rozvolňování

Exministr zdravotnictví Roman Prymula pro televizi Nova prohlásil, že vláda uspěchala s rozvolňováním. Myslí si, že v Česku mělo ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: youtube.com

Jako příklad uvádí Rakousko, kde vláda rozhodla o tom, že restrikce vydrží ještě tři týdny a potom budou mít Vánoční svátky. „Když to nevydržíme, tak mám obavu, že Vánoce úplně ideální nebudou,“ uvedl Prymula.

Epidemiolog je přesvědčen, že opatření musí platit minimálně dva týdny. Podle něho není správné, když rozvolňujeme už po týdnu. Narážel tím na nový protiepidemický systém ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: youtube.com

Navíc Prymula říká, že by nová tabulka neměla být vázaná na nouzový stav. Exministr dodává, že by ne spěchal s návratem dětí do škol a ještě jeden týden počkal.

„Předvánoční nákupy by se konat mohly, ale trochu jinou formou než jsme zvyklí,“ dodal Prymula s tím, že by v této situaci lidé měli nakupovat online.

Zdroj: youtube.com

Vadí mu, že se velmi spěchá s uvolňováním. Prymula také řekl, že se sice šíření nákazy povedlo zastavit, ale zdaleka ještě není vyhráno.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ SE SETKAL S MILOŠEM ZEMANEM: MNOHO POSLANCŮ NECHCE PODPOŘIT PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU O 30 DNÍ

PŘIPOMÍNÁME: KAREL HAVLÍČEK NAVRHUJE ZMĚNU PRO PROVOZ OBCHODŮ: MINISTR NAVRHUJE POSKYTNOUT VÍCE MOŽNOSTÍ OBCHODŮM

Share