Prymula plánuje v úterý jednat o prodloužení nouzového stavu: Kdy hlava státu Miloš Zeman představí nového ministra zdravotnictví mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) již dnes v rozhovoru uvedl, že pravděpodobně bude rezignovat v pondělí. Dodal zatím to, že rezignovat bude nejdříve až bude zveřejněn jeho nástupce, kterými post pak předá.

Zdroj: youtube.com

Ačkoli rezignaci ještě v patek odmítl a neopakovaně tvrdí o tom, že se během setkání vůbec nic neporušil. Mimo toho, že neměl nasazenou roušku po dobu dvou vteřin v okamžik jak si sedl do auta.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Dle něj nelze vyhnout tomu, aby platný nouzový stav byl prodloužen, z toho důvodu že se počty nakažených stálé rostou. V sobotu stejný názor již měl i premiér České Republiky Andrej Babiš. Zatím nouzový stav platí do třetího listopadu.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Hrozí Česku nejen prodloužení nouzového stavu, ale i zavedení dalších vládních opatření. To Prymuly prý chce zhodnotit v tomto týdnu v úterý.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček již naznačil, že hlava státu Miloš Zeman už ke konci týdnu zveřejní nového ministra zdravotnictví, se kterým bude mít osobní schůzku v úterý. Nejčastěji je slyšet jméno Jan Blatný. Blatný je náměstek ředitele Fakultní nemocnice Brno a praktikujícím lékařem s velkou stáži a zkušenosti nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.

Share