Prymula připravuje omezení pro hromadné akce: chce také zrušit tělesnou a hudební výchovu ve školách

V nejbližší době může dojít k omezení počtu lidí během volnočasových akcí. Toto číslo by mohlo činit pouze 10 až 20 osob. O tomto opatření promluvil ministr Prymula.

Kromě toho je dle ministra potřeba zvýšit testovací kapacitu a dělat 30 tisíc testů denně.

Zdroj: seznamzpravy.cz

„Nazrál čas, abychom omezili volnočasové aktivity směrem k počtu osob,“ prohlásil šéf ministerstva zdravotnictví.

Roman Prymula je přesvědčen, že právě toto opatření dokáže snížit reprodukční číslo. Omezení se dotkne třeba i staveb, kde by počet lidí byl omezen na 30 osob. Očekává se, že opatření budou vyhlášená už během tohoto týdne.

Zdroj: irozhlas.cz

Ministr nevyloučil, že by střední školy mohly začít vyučovat distančně, i když nechce školy uzavírat. Je tam ale velké riziko šíření nákazy a nyní bude o tom jednat s ministrem školství Robertem Plagou.

Rovněž ministři projednají dočasné zrušení tělesné a hudební výchovy. Plaga a Prymula se setkají v úterý.

Zdroj: tn.nova.cz

Dle slov Romana Prymuly by vysoké školy měly začít školní rok distanční výukou. Výjimkou by byly první ročníky. Noví studenti se totiž musí seznámit s novým prostředím.

Zdroj: blesk.cz

Opozice však chce vidět plán vláda na několik měsíců dopředu. Poslance Vlastimila Válka (TOP 09) zajímá, v jakých případech se budou zavádět jednotlivá opatření.

Prymula prohlásil, že chce vypracovat takovou vizi, která ukáže vývoj situace až do Vánoc.

Zdroj: e15.cz

Nejdůležitějším bodem pro ministra je snížení reprodukčního čísla pod jedničku. Nyní se pohybuje na úrovni 1,26 až 1,29. Také je potřeba zvýšit testovací kapacitu a dělat až 30 tisíc testů denně.

Dalším problémem je zaplnění kapacit nemocničních lůžek pro pacienty s covid-19. V Praze se například vyčerpalo již 90 % takových lůžek.

Zdroj: irozhlas.cz

Share