„Chápu potřebu, touhu najít něco, co by mohlo pomoct“: WHO povolila testování bylin proti koronaviru

Světová zdravotnická organizace schválila protokol o testování afrických rostlinných léčivých přípravků.

Lékaři se domnívají, že tyto byliny lze použít jako potenciální léčbu proti koronaviru.

Zdroj: ua.korrespondent.net

V sobotu odborníci WHO „schválili protokol III fáze klinických hodnocení rostlinných léčiv k léčbě nemoci COVID-19, jakož i statut a podmínky pro zřízení komise, určenou ke sledování bezpečnosti léčivých bylin“.

„Klinická hodnocení fáze III jsou zásadní pro úplné posouzení bezpečnosti a účinnosti nového léku,“ uvedla WHO ve svém prohlášení.

Zdroj: bl.kp.ru

„Pokud se ukáže, že je produkt tradiční medicíny bezpečný, efektivní se zaručenou kvalitou, WHO ho doporučí,“ uvedl Prosper Tumusiime, regionální ředitel WHO.

Madagaskarský nápoj COVID-Organics, nazývaný také CVO, který prezident Andry Rajoelina nazval léčbou viru, byl široce distribuován na Madagaskaru a prodáván do několika dalších zemí, zejména v Africe.

Zdroj: news.un.org

„Chápu potřebu, touhu najít něco, co by mohlo pomoct. Ale velmi bychom rádi podpořili vědecký proces,“ uvedl regionální ředitel WHO pro Afriku Matshidiso Moeti.

Zdroj: ru.today

„Každá nemoc má své vlastní charakteristiky: některé z nich jsou významné. COVID-19 ovlivňuje horní dýchací cesty, tj. nosní dutinu, plíce a mandle,“ uvedl Oren Gabriel, generální ředitel společnosti The NanoScent.

Share